Automobili

Sreda, 03.04.2013.

15:37

Rimac izašao na crtu Ferrariju

Hrvatski električni superautomobil, Rimac Concept One, nalazi se na turneji po Bliskom Istoku, radi prezentacije potencijalnim bogatim kupcima iz tog azijskog regiona. Tom prilikom, na jednom parkingu izvršena je kratka demonstracija performansi ovog vozila.

Default images

Na video snimku prikazano je kako u improvizovanoj drag-trci Concept One ostavlja iza sebe Ferrari 458 Spider:



Iako na prvi pogled deluje impresivno, laka pobeda hrvatskog elektromobila potpuno je očekivana. Concept One raspolaže sa maksimalnim obrtnim momentom već na samom startu trke, dok je Ferrrariju, s obzirom na njegov konvencionalni motor sa unutrašnjim sagorevanjem za to potrebno izvesno vreme.

Concept One je superiorniji i u drugim karakteristikama, pa tako njegova 4 elektromotora razvijaju ukupno 1.088 ks, dok 458 Spider proizvodi tek nešto više od polovine te snage (570 ks). Čak i na dužoj distanci, električni sportski automobil je u prednosti, jer njegovo ubrzanje 0-100 km/h iznosi 2,8 sekundi, u poređenju sa 3,4 sekunde koliko je potrebno Ferrrariju da iz mesta dostigne zadatu brzinu.

Na kraju, u odbranu Ferrarija treba reći da je model 458 Spider između tri i četiri puta jeftiniji od Concepta One čija osnovna verzija košta oko 750.000 evra.

Pročitajte više o Conceptu One.

Pročitajte o superautomobilu Volar-e koji je zasnovan na Conceptu One.

Pročitajte o modelu Ferrari 458 Spider.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

28 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Kina odgovorila Trampu

Kinesko ministarstvo spoljnih poslova izrazilo je zabrinutost zbog napete situacije u Ormuskom moreuzu nakon poziva američkog predsednika Donalda Trampa da Peking pošalje svoje brodove radi obezbeđivanja tog ključnog plovnog puta.

9:14

16.3.2026.

23 h

Podeli: