Zrenjanin dobio opremu i vozila za vanredne situacije: Vrednost preko 240 hiljada evra FOTO
Projekat Interreg IPA programa prekogranične saradnje Rumunija-Srbija "Rumunsko-srpsko prekogranično praćenje rizika u slučaju vanrednih situacija" promovisan je danas na platou ispred Gradske kuće, predstavljanjem nabavljenih vozila i opreme, u ukupnoj vrednosti od 241.600.00 evra.
Izvor: B92.net
Foto: Grad Zrenjanin
Uz simboličnu primopredaju ključeva vozila, gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura istakao je značaj ovog projekta koji predstavlja nastavak aktivnosti započetih 2017. godine, kroz projekat "Zajedničko upravljanje rizicima od poplava", saopštava Grad Zrenjanin.
Foto: Grad Zrenjanin
"Vozila i oprema, dobijeni kroz ovaj projekat, zajedno s onim iz ranijih projekata, svrstavaju naš grad među one koje imaju najopremljenije jedinice civilne zaštite, samostalno obučene da reaguju u slučaju vanrednih situacija, ne samo na teritoriji Grada Zrenjanina, nego i našeg dela Banata, čime možemo da se ponosimo", rekao je gradonačelnik.
Foto: Grad Zrenjanin
"Posebno mi je drago što u ovom projektu imamo dobru saradnju s Kikindom i Temišvarom, i tamošnjim institucijama koje se tiču vanrednih situacija, a ova i prethodne donacije, koje ukupno dostižu 750 hiljada evra, što je ozbiljna cifra, pokazatelj su da se veoma ozbiljno bavimo ovom tematikom", istakao je gradonačelnik i dodao da Grad Zrenjanin, u saradnji sa Regionalnim centrom za razvoj "Banat", priprema i projekte za apliciranje u aktuelnom pozivu prekogranične saradnje.
Foto: Grad Zrenjanin
Istakao je i dobru saradnju s Ministarstvom unutrašnjih poslova, sektorom za vanredne situacije, kao i dobrovoljnim vatrogasnim društvima, kojima je, kroz različite projekte, grad takođe donirao određenu opremu.
"Ovim zaokružujemo sistem za reagovanje u vanrednim situacijama na teritoriji Grada Zrenjanina", naglasio je gradonačelnik Salapura.
Foto: Grad Zrenjanin
Ukupna vrednost projekta je 1.283.903,82 evra, a menadžer projekta Aleksandar Đurić objašnjava da je trajanje projekta 18 meseci i da on uključuje pet partnera.
Realizator projekta "Rumunsko-srpsko prekogranično praćenje rizika u slučaju vanrednih situacija" na teritoriji srpskog dela Banata je Regionalni centar za razvoj "Banat" Zrenjanin, koji je u njega uključio gradove Zrenjanin i Kikindu, dok su partneri u Rumuniji Međuopštinska razvojna asocijacija za upravljanje vanrednim situacijama- ADIVEST iz Temišvara - vodeći partner, Inspektorat za vanredne situacije "Banat" okruga Timiš - ISU TIMIS i Žandarmerijski inspektorat okruga Timiš.
Foto: Grad Zrenjanin
"Oprema koja se danas predstavlja je najznačajniji i najvredniji deo projekta, a nabavljena je kako bi se poboljšali kapaciteti za reagovanje u vanrednim situacijama. Takođe, deo projekta predstavlja i povezivanje, putem zajedničke platforme, tri grada učesnika u projektu, kako bi, u slučaju vanrednih situacija u bilo kojoj oblasti, svi mogli da odreaguju i uključe se, svojom opremom i vozilima", rekao je Đurić.
Foto: Grad Zrenjanin
Za grad Zrenjanin nabavljeni su kamion cisterna – za pijaću vodu, kapaciteta 8.000 litara, minibus – za prevoz 21 osobe, mašina za punjenje kesa sa peskom, elektro-viljuškar, terensko vozilo - pick up i prateća oprema: motorne testere, radio stanice, baterijske lampe, produžne merdevine, vatrogasna creva, maske, ručna kolica, sklopivi kreveti, prsluci za spasavanje, uniforme i dron. Nova oprema konsolidovaće kapacitete i performanse lokalnih, okružnih i regionalnih zajedničkih specijalizovanih interventnih jedinica. Istovremeno, ova oprema će olakšati planiranje i sprovođenje budućih zajedničkih akcija i intervencija. Takođe, u narednom periodu, u okviru projektnih aktivnosti predviđeno je i organizovanje studijskih poseta i prezentacija upotrebe nabavljenih sredstava, izvođenje obuka iz oblasti civilne zaštite, kao i izvođenje zajedničke taktičko-pokazne vežbe.
Foto: Grad Zrenjanin
Primopredaji vozila na Trgu slobode prisustvovali su, uz gradonačelnika, i zamenik Saša Santovac, predsednik Skupštine grada Čedomir Janjić, pomoćnici gradonačelnika, predstavnici Gradske uprave, kao i predstavnici Regionalnog centra za razvoj "Banat", jedinice civilne zaštite grada Zrenjanina i Komunalne milicije.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Sekretarijat za urbanizam i građevinske poslove Gradske uprave grada Beograda saopštio je da će nacrt plana detaljne regulacije tunelske veze Savske i Dunavske padine, od Ulice Karađorđeve do Ulice mitropolita Petra biti na javnom uvidu od danas do 3. marta.
Pripadnici Sektora za vanredne situacije Ministarstva unutrašnjih poslova uspešno su lokalizovali požar koji je jutros izbio u zgradi Specijalnog suda u Ustaničkoj ulici na Voždovcu i tom prilikom nije bilo povređenih lica.
Plivanje za Časni krst povodom proslavljanja Bogojavljenja održano je danas u podne na Adi Ciganliji, a ovogodišnji pobednik je žandarm Nikola Trajković.
U novobeogradskom Bloku 41A, nasuprot Fakulteta dramskih umetnosti i budućeg kompleksa MUP-a, u planu je gradnja poslovnog kompleks ZEN by GTC čija će predviđena ukupna bruto površina biti oko 117.000 kvadrata.
Na putu koji od Ovčar Banje vodi ka vrhu Kablara usled padavina i otpanja snega došlo je do pojave odrona, stog nadležno preduzeće JP Gradac upozorava vozače na povećan rizik od novih obrušavanja zemlje i kamenja.
Posle Svete liturgije u Hramu rođenja presvete Bogorodice u Sremskoj Kamenici, u plivanju za Časni krst u hladnoj vodi Dunava učestvovalo je 100 plivača.
U novobeogradskom Bloku 41A, nasuprot Fakulteta dramskih umetnosti i budućeg kompleksa MUP-a, u planu je gradnja poslovnog kompleks ZEN by GTC čija će predviđena ukupna bruto površina biti oko 117.000 kvadrata.
Na mestu nekadašnje Kineske četvrti u Novom Sadu već duže se razvija distrikt u kome sve više fokus i svoje mesto dobijaju kultura, umetnost i kreativnost.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su D. Ž. (18) iz Zrenjanina, jer su u stanu u kom je boravio pronašli oko 120 grama kokaina.
Rat u Ukrajini – 1.427. dan. U prestonici Ukrajine, najteže pogođenoj nestancima struje, građani mogu dobiti toplu i besplatnu hranu u mobilnim kuhinjama. Zelenski upozorava da Rusija planira nove masovne napade.
Izjave evropskih lidera, uključujući generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea, ukazuju da se oni ozbiljno spremaju za rat protiv Rusije, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na konferenciji posvećenoj rezultatima rada ruske diplomatije.
Predsednik SAD Donald Tramp kritikovao je Ujedinjeno Kraljevstvo zbog planova da Mauricijusu pokloni ostrvo Dijego Garsija, koje se nalazi na arhipelagu Čagos i na kom je smeštena američka vojna baza.
Uprkos zabrani i jasnim porukama da za sadržaje koji podstiču fašizam nema mesta na Evropskom prvenstvu u rukometu u Malmeu, hrvatski pevač Marko Perković Tompson nastavio je da provocira.
Udovica američkog patriote Čarlija Kirka, Erika, zatražila je brzo suđenje Tajleru Robinsonu, koji je optužen za ubistvo njenog supruga, navodeći "neopravdano odugovlačenje" njegovog pravnog tima.
Pamela Anderson je izjavila da je bila iznervirana dok je sedela u blizini Seta Rogena na dodeli Zlatnih globusa, održanoj 11. januara na Beverli Hilsu.
Paramount+ je objavio prvi tizer za novu seriju Tejlora Šeridana, povezanu sa univerzumom "Jeloustouna", pod nazivom "The Madison" koja premijerno stiže na ovu striming platformu 14. marta.
Džoni Noksvil, 54-godišnja zvezda serijala Jackass, otvoreno je govorio o vratolomijama koje više ne namerava da izvodi, i to uprkos činjenici da je nedavno najavljen peti film iz popularne franšize.
Czech Prime Minister Andrej Babiš stated that he understands arguments of U.S. President Trump regarding Greenland, and emphasized that, according to estimates, the Russian “Nutcracker” supermissiles would fly over Greenland and reach White House in 26 minutes
MOL Group has signed the main provisions of a binding framework agreement (Heads of Agreement) with Gazprom Neft for the purchase of a 56.15% stake in the Serbian company Naftna Industrija Srbije (NIS).
According to the announcement of the Republic Hydrometeorological Institute of Serbia, cold weather with frost is expected in the coming days, with the lowest temperature dropping to as much as 13 degrees below zero.
Kompanija Apple izdala je hitno bezbednosno upozorenje za korisnike iPhone uređaja širom sveta – milijarde mobilnih telefona su potencijalno ugrožene zbog ozbiljnih bezbednosnih propusta u softveru.
Kompanija Xiaomi zvanično je predstavila Redmi Note 15 seriju telefona, koji donose unapređenu izdržljivost, veće baterije i značajna poboljšanja u oblasti fotografije i performansi.
Nove slike za Volvo EX60 procurile su manje od tri dana pre zvanične premijere, pružajući do sada najjasniji uvid u izgled jednog od najvažnijih budućih modela ove marke.
Jedva smo čekali, jedva ste čekali, i evo ga. U našem najnovijem testu isprobali smo Chery Arrizo 8 sa benzinskim motorom, a u nastavku slede naši utisci.
Komentari 1
Pogledaj komentare