Petak, 05.08.2022.

16:50

Završeni radovi u školi u Gornjim Jarušicama FOTO

U okviru projekta Inkluzija dece u predškolsko obrazovanje i vaspitanje opredeljeno je 750 hiljada dinara za sređivanje prostorija za mešovite vrtićke grupe pri osnovnim školama u Jarušicama, Stanovu i Malim Pčelicama.

Izvor: B92.net, kragujevac.rs

Završeni radovi u školi u Gornjim Jarušicama FOTO
Foto: kragujevac.rs

Dušan Aleksić, član Gradskog veća za obrazovanje sa predstavnicom PU Nada Naumović kojoj pripada mešovita vrtićka grupa, obišli su danas završene radove u izdvojenom odeljenju OŠ Sreten Mladenović u Jarušicama.

U Jarušicama je pre godinu dana opredeljen prostor za mešovitu vrtićku grupu, a sada smo kroz projekat Inkluzija dece u predškolsko obrazovanje i vaspitanje sanirali toalete, sredili prilaz i stepenište škole, a zamenjena je stolarija u prostorijama koje zajedno koriste učenici, predškolci i mališani mešovite vrtićke grupe, kazao je Dušan Aleksić, član Gradskog veća. U prethodnom periodu je mnogo toga urađeno na predškolskim i školskim objektima kako u gradu tako i u prigradskim naseljima i na seoskom području. Osim što je predškolsko vaspitanje i obrazovanje približeno i sada dostupno mališanima na seoskim područjima kroz besplatan četvoročasovni boravak za mešovitu grupu, bolje i kvalitetnije uslove za rad su dobili i učenici izdvojenih odeljenja osnovnih škola u okviru kojih postoje vrtićke grupe. A to je i jedan od naših primarnih ciljeva, istakao je Aleksić.

U okviru projekta Inkluzija dece u predškolsko obrazovanje i vaspitanje u Jarušicama, osim popločanog stepeništa i sređenog prilaza školi, urađena je sanacija mokrog čvora sa vodovodnom i kanalizacionom instalacijom, urađena je hidroizolacija, i postavljena je nova keramika. U toaletima koje zajedno koriste učenici i mališani mešovite vrtićke grupe zamenjena je stolarija, a u delu za boravak predškolaca i mališana od tri do pet godina, zamenjena je stolarija i prostorije su okrečene.

Ivana Vukić, pomoćnik direktora za pedagoški rad PU Nada Naumović kaže da je prethodne radne godine u četiri mešovite vrtićke grupe bilo oko 60 mališana, a da se ove očekuje veći broj. Pored ovog u Jarušicama postoje još tri mešovite grupe pri osnovnim školama na seoskom području i namera je da predstojeće radne godine veći broj dece, uzrasta od tri do pet godina, bude obuhvaćen u okviru četvoročasovnog predškolskog vaspitanja i obrazovanja jer je već sada veliko interesovanje roditelja.

Inače, u okviru projekta Inkluzija dece u predškolsko obrazovanje i vaspitanje, podsetio je Aleksić, član Gradskog veća, najznačajnija je izgradnja vrtića u Erdeču kapaciteta 270 mesta i ukupne vrednosti 1,2 milijarde dinara. U toku je izrada projekta o izvođenju radova na izgradnji vrtića u Erdeču, obezbeđene su dozvole. Trenutno se radi na čišćenju terena a narednih dana očekujemo da se raspiše tender za radove.
Foto: kragujevac.rs

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Uređuje se "Park ljubavi" na Novom Beogradu

Gradska opština Novi Beograd sklopila je ugovor sa Ministrastvom zaštite životne sredine kojim su opštini dodeljena podsticajna sredstava za očuvanje i zaštitu biološke, predeone i geološke raznovrsnosti u 2026. godini, saopšteno je iz ove opštine.

10:53

15.3.2026.

1 d

Podeli: