Hitna reakcija: Sprečeno urušavanje kod Novog groblja FOTO
Odmah po saznanju da se na objektu u izgradnji u Albanske spomenice broj 26 u Beogradu (nedaleko od Novog groblja) urušava zid prema susednom objektu, građevinski inspektor Sekretarijata za inspekcijske poslove je u toku današnjeg dana izvršio vanredni inspekcijski nadzor na licu mesta, saopšteno je iz gradske uprave.
Izvor: B92.net
Foto: Beoinfo
Kako se dodaje, on je postupio po obaveštenju Operativnog centra Grada Beograda, na osnovu prijave Ministarstva unutrašnjih poslova. Konstatovano je da se na ploči iznad povučenog sprata, prema susedu sa kućnim brojem 24 nalazi zid i da postoji opasnost od njegovog obrušavanja.
Sporni zid je u trenutku kontrole oslonjen na fasadnu skelu, te je potrebno hitno uklanjanje zida kako bi se sprečila opasnost po život i zdravlje ljudi, susedni objekat i okolinu.
Foto: Beoinfo
Kako su se radovi na izgradnji predmetnog objekta izvodili bez građevinske dozvole, u ranijem periodu je sproveden upravni postupak pred ovim sekretarijatom, te je zabranjena dalja izgradnja objekta.
Foto: Beoinfo
"S obzirom na to da su radovi na izgradnji objekta obustavljeni i da na licu mesta nije bilo nikoga, a da bi se obrušavanjem predmetnog zida sa velike visine mogla načiniti veća materijalna šteta i ugroziti život i zdravlje ljudi, Sekretarijat za inspekcijske poslove je odmah reagovao i u roku od sat vremena je na teren izašlo Odeljenje za izvršenje rešenja građevinskih inspektora i JP 'Beograd-put', te je u saradnji sa Prvim osnovnim javnim tužilaštvom i pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova izvršeno uklanjanje svih delova objekta koji su bili skloni padu i pretili da ugroze bezbednost ljudi i okoline", navodi se u saopštenju grada, prenosi Beoinfo.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Tokom izvođenja radova na izgradnji kompleksa stanice "Novi Beograd", sa rekonstrukcijom mostovske konstrukcije u Ulici antifašističke borbe, od 15. januara do 8. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Beogradski Parking servis dodelio je firmama Almis company, Neo Inženjering, Andzor Engineering, Radnja Grming i Grming doo ugovor od 4.199.000 dinara za izradu tehničke dokumentacije za rekonstrukciju garaže Zeleni venac u Ulici kraljice Natalije.
Policija u Nišu podneće krivične prijave protiv Z. N. (52), S. B. (47), V. R. (52) i Lj. S. (63) iz Niša, kod kojih je pronašla i zaplenila 236,1 kilogram rezanog duvana i 6.330 paklica cigareta.
Na auto putu Miloš Veliki, na deonici kod Ljiga, pre ulaska u desnu tunelsku cev tunela Brančić, u smeru ka Čačku, došlo je do zastoja zbog zaustavljenog putničkog motornog vozila u krajnjoj desnoj saobraćajnoj traci.
Dvanaestogodišnjeg dečaka danas je u istočnom predgrađu Sidneja napala ajkula i lekari se bore za njegov život, saopštila je policija australijske savezne države Novi Južni Vels.
Tom Brejdi je govorio o završnici svoje NFL karijere i priznao da mu poslednja sezona nije bila nimalo laka, jer ju je odigrao u periodu razvoda od Žizel Bundšen.
Ruskinja i blogerka, Ksenija Pavlova, jedna je od brojnih koja je pre tri godina, a usled teške političke situacije u Rusiji, preko noći morala da ostavi sve za sobom i odluči se za život u Srbiji.
Met Dejmon i Bena Aflek su rekli da Netflix ima određene trikove kada se filmovi snimaju, "specijalno zbog gledalaca koji ih gledaju na svojim telefonima".
Kiplingov sin Džon poginuo je u prvoj akciji u Francuskoj 1915. Mučen grižom savesti, otac je na sinovljevom nadgrobnom spomeniku ostavio zapis: "Ako neko pita, zašto smo umrli, recite mu – jer su naši očevi lagali“.
Serbian President Aleksandar Vučić said today that he is confident Serbia will find a solution and accelerate its path toward the EU, adding that he is not boycotting Members of the European Parliament, but that they have shown great disrespect toward Serbia.
As Donald Trump threatens to use the U.S. military to seize Greenland, European officials and diplomats have begun quietly voicing a previously unspoken thought: what would it look like to strike back at Trump?
In the Arctic mountains of Norway, British Royal Marines are training in extreme conditions for a potential war with Russia, the Brussels-based portal Politico reported today.
The President’s media adviser, Suzana Vasiljević, stated today that talks on the takeover of the Russian stake in NIS have reached the final stage, and she expects negotiators to send the final document to the U.S. OFAC by the end of this week.
Nakon vesti o gašenju aplikacije Microsoft Lens, tehnološki gigant iz Redmonda planira da ukloni još jednu korisnu opciju iz svog internet pregledača Edge.
Odluka je doneta nakon istrage koja je pokazala da je GM, preko svoje ćerke-kompanije OnStar, prikupljao osetljive podatke bez izričitog pristanka korisnika.
Komentari 9
Pogledaj komentare