Utorak, 30.06.2009.

17:08

OEBS okončao misiju u Gruziji

OEBS je okončao danas misiju u Gruziji, nakon 17 godina prisustva, što je izazvalo bojazan Tbilisija za bezbednost u separatističkom regionu Južnoj Osetiji.

Izvor: Beta

Podrazumevana plava slika

"Misija je završena i istekao je mandat posmatrača", izjavila je portparolka OEBS-a Marta Frimen. Misiju je činilo oko 20 vojnih nenaoružanih posmatrača. OEBS je bio prisutan u Gruziji od 1992. godine i radio je na prevenciji sukoba oko Južne Osetije, pobunjeničke proruske oblasti, gde su patrolirali posmatrači.

Pregovori o produženju mandata su neuspešno završeni u avgustu 2008, kada su pojedini članovi organizacije optužili Rusiju da blokira pregovore insistirajući na tome da Južna Osetija treba da bude priznata kao teritorija koja ne pripada Gruziji.

Moskva je u avgustu 2008. priznala nezavisnost Južne Osetije i Abhazije.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: