Tehnopolis

Petak, 10.12.2021.

10:10

Nakon 25 godina, gasi se poznati sistem za rangiranje sajtova

Sajt Alexa.com više se neće koristiti za rangiranje sajtova i u druge svrhe.

Izvor: B92, Engadget

Nakon 25 godina, gasi se poznati sistem za rangiranje sajtova
Foto: Sharaf Maksumov / Shutterstock.com

Amazon je najavio planove o gašenju svog globalnog sistema za rangiranje sajtova i alatke za analiziranje konkurencije "Alexa.com", koji je dostupan poslednjih 25 godina.

Alexa.com je podružnica kompanije Amazon i najpoznatiji je po svom globalnom sistemu rangiranja. Ovaj sistem koristi podatke o internet saobraćaju od svojih partnera, ali i najpopularnijih internet kompanija.

Pored globalnog sistema rangiranja sajtova, Alexa.com nudi i kompletan sistem SEO i alatki za analizu konkurencije.

Amazon je u svom izveštaju istakao da planira da ugasi Alexa.com platformu u maju 2022. godine, a nakon toga više neće biti objavljivana mesečna statistika.

Sugeriše se da je Amazon oflučio da ugasi Alexa.com, zbog toga što je organski protok na ovoj platformi popularnost servisa u velikom padu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

"Oko sokolovo"

Američki udari šokirali svet; Pogođeno više od 30 ciljeva

Američka vojska izvela je između 3. i 12. februara 10 vazdušnih napada na više od 30 ciljeva Islamske države u Siriji, u okviru kampanje protiv te ekstremističke grupe u Iraku i Siriji, saopštila je danas Centralna komanda SAD (CENTCOM).

19:41

14.2.2026.

2 d

Podeli: