Ponedeljak, 19.08.2019.

20:06

Čudo u Severnoj Makedoniji – Bregalnica slavila 22:0

Makedonski fudbalski drugoligaš Bregalnica iz Štipa pobedila je niželigaša Novo Crnilište sa 22:0 (6:0) u utakmici prvog kola Kupa Severne Makedonije.

pre 4 godine

Ma, pustite legende o nameštanjima, ekipa je Bregalnica a ne Breglanica, po istoimenoj reci kod koje je srpska vojska odnela veliku pobedu 1913.godine!

Rokatanski

Odavno je bila ta nameštaljka u jednoj od područnih liga tadašnje FS Makedonije, pre više od 40 godina, nije bilo nikakve veze sa Džarovskim. Dva kluba su imala isti broj bodova i odlučivala je gol razlika. U pitanju su bili seoski klubovi, a "špijuni" koji su dojavljivali rezultat su sedeli na traktorima i toki-voki aparatima javljali rezultate (bili su van terena, sto do dve stotine metara). Kada je prva utakmica završena rezultatom 88:0, onda je drugu utakmicu sudija prekinuo zbog povrede jednog igrača. Kada je nastavio, oni su došli do 135 golova. Najbolji strelac je dao preko 70 golova i bio je gost u "Indirektu" kod Marka Markovića. Sva četiri tima su izbačena iz lige, a tada treći Slavej iz Mešeišta je ušao u viši rang, ako se dobro sećam. Slično je bilo (ali sa mnogo manje golova) u Prvoj ligi Kosova i Metohije, kada su Đakova iz Đakovice i Lirija iz Prizrena imali sličnu situaciju i pobedili ubedljivo rivale. Takođe su oba kluba bila izbačena, a treći Vlaznimi iz Đakovice je ušao u viši rang (u Drugu ligu). Ne treba zaboraviti i da je Trepča kada je ulazila u Prvu ligu u samom finišu prvenstva pobedila Liriju iz Prizrena i REMHK Kosovo iz Obilića sa 7:0, odnosno 7:1, da bi prestigla Vardar (i Radnički Pirot je bio u igri skoro do kraja) u sezoni 1976/1977, mada su na kraju ipak imali bod prednosti, pa im nisu trebale ovako visoke pobede. Pozdrav!

ВЕЧИТИ ДЕЛИЈА

Зар стварно мислите да је то било на кладионици? Дај људи шта вам је... 🔴

Ivan Veljković

Jeste da je u pitanju niželigaš u ligi Severne Makedonije čija je Prva liga na nivou pete u zapadnim državama, ali opet brate moj, da neko izgubi i to od drugoligaša u toj ligi sa 0:22 to je mnogo zaista! Šta su ti ljudi radili na terenu pitam se! Jesu li uopšte uspeli za 90 minuta da naprave bar 10-15 precizna pasa! Sumnjam! Ja bre na Fifi ili Pesu da podesim na najni i veoma laki "beginner" nivo trebao bi dooobro da zapnem da postignem recimo 15 golova, a ovi postigli 22 u zvaničnoj utakmici prvog kola Kupa jedne države! I to Bregalnica moš misliti, nju bi recimo Vardar lagano napunio 5:0 a ona pobedila ove sa 22:0! Hehe Veliko Crnilište u proseku na nekih 3 minuta primate gol od drugoligaša u vašoj ligi! Blamaža zaista!

deda

gledao sam na rezultatima kopkalo me dokle ce..negde oko 60 minuta je bilo 0:11 a onda ko pljusak..
obzirom da trdba da se vrate svi na svoje polovine sudija svira ispada da je svaka 2 minuta padao gol..
ludilo
secam se da je u makedoniji bilo munti sa 100 golova

absolutezero

Ja se secam vremena kada je Dzarovski namestao pa na jednoj utakmici 135:0 a na drugoj 140:0 borba za prvo mesto a gol razlika igra
(Paja Patak, 19. avgust 2019 20:43)

Jednom prilikom namestio rukometnu utakmicu. Završila rezultatom 0:0!