Svet 4

01.04.2024.

10:35

Ruska raketna krstarica ušla u Sredozemno more: Nešto se sprema?

Ruska raketna krstarica Varjag, vodeći brod ruske Pacifičke flote, prošla je danas kroz Suecki kanal i ušla u Sredozemno more, saopštila je ruska Pacifička flota.

Izvor: Tanjug

Ruska raketna krstarica ušla u Sredozemno more: Nešto se sprema?
Profimedia

Podeli:

Navedeno je da je dan ranije Varjag prošao kroz Crveno more, prenosi agencija TASS.

Dodaje se da će u Sredozemnom moru Varjag operisati u skladu sa prethodno odobrenim planom vežbi flote.

Tražite još vesti za temu Svet? Rubrika Info donosi vam sve najvažnije informacije iz zemlje, regiona i sveta. Bilo da vas zanima politika, društvo, hronika, izbori, situacija na Kosovu i Metohiji, stanje u ratnim sukobima na istoku Evrope ili Bliskom istoku... sve o ovim i drugim temama pronaći ćete na stranicama rubrike Info na B92.net.

4 Komentari

Možda vas zanima

"Najgore možda tek dolazi"

Građani su upozoreni: "Spremite se za moguću invaziju"

Premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen rekao je stanovnicima tog arktičkog ostrva da se pripreme za vojnu invaziju usred pretnji Donalda Trampa o njegovom preuzimanju. Danska premijerka Mete Fredriksen rekla je da "najgore možda tek dolazi".

19:30

20.1.2026.

1 d

Podeli: