Svet 0

17.11.2024.

13:11

Bžanija: Ostajem na položaju izabranog predsednika Abhazije

Predsednik Abhazije Aslan Bžanija izjavio je danas da ostaje na položaju izabranog predsednika Republike Abhazije i potvrdio da vlast i opozicija ne mogu da pronađu kompromis ni po jednom pitanju.

Izvor: Tanjug

Bžanija: Ostajem na položaju izabranog predsednika Abhazije
Tanjug/Information Center of the President of the Republic of Abkhazia via AP

Podeli:

"Postoji zakon i, sa stanovišta zakona, ja sam izabrani predsednik. Moj stav je nepromenjen, dao sam izjavu i ponovio sam to i danas. To je stav predsednika, vlade, vlasti Republike Abhazije, koji neće biti promenjen", rekao je Bžanija, prenosi TASS.

Parlament Abhazije je 15. novembra trebalo da razmatra pitanje ratifikacije sporazuma sa Rusijom o realizaciji investicionih projekata, ali sednica je otkazana zbog toga što poslanici nisu mogli da daju saglasnost za usvajanje dnevnog reda.

Demonstranti su potom upali u parlament u znak protesta zbog investicionog sporazuma sa Rusijom, a Bžanija je tada rekao da će podneti ostavku kada demonstranti napuste parlament, preneo je ranije Rojters.

Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je da Rusija, ne mešajući se u unutrašnje procese u Abhaziji, očekuje da će novonastala situacija biti rešena isključivo mirnim političkim putem.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: