Svet 0

21.03.2024.

10:49

Bajdene, ogorčeni su

Američki muslimani ogorčeni su podrškom predsednika Džozefa Bajdena Izraelu.

Izvor: Glas Amerike

Bajdene, ogorčeni su
Tanjug/Shawn Thew/Pool via AP

Podeli:

Kazali su da neće učestvovati u obeležavanju ramazana i Bajrama u Beloj kući ove godine jer i dalje zahtevaju od administracije da se založi za momentalni prekid vatre u Gazi.

Ako poziv stigne, "široko je poznato" da će lideri i organizacije američke muslimanske zajednice odbiti, rekao je direktor Odeljenja Vlade za vladine poslove u Veću za američko-islamske odnose (CAIR) Robert Mkav.

"Ova odluka je zbog propusta administracije da odgovori na zahteve muslimanske zajednice za trenutnim i trajnim prekidom vatre. I njegovo odbijanje da prestane da isporučuje Izraelu oružje, koje se koristi u genocidu nad našom palestinskom braćom i sestrama u Gazi", rekao je za Glas Amerike.

0 Komentari

Možda vas zanima

Američke trupe se pomeraju

Eskalacija: Vojska se gomila, rat na pragu

Sjedinjene Američke Države su ove nedelje premestile veliki kontigent aviona za specijalne operacije i više teretnih aviona koji prevoze trupe i opremu u karipski region, preneo je danas Vol Strit Džornal (WSJ) pozivajući se na neimenovane američke zvaničnike.

22:59

23.12.2025.

1 d

Podeli: