Svet 1

26.09.2024.

21:09

Osuđeni su: Špijunirali za Ruse

Poljski sud osudio je na zatvorske kazne ukrajinskog i beloruskog državljanina zbog špijunaže za Rusiju, izvestili su danas poljski mediji.

Izvor: Tanjug

Osuđeni su: Špijunirali za Ruse
Shutterstock/angelo gilardelli

Podeli:

Kako je prenela agencija PAP, njih dvojica su među 16 državljana Belorusije, Ukrajine i Rusije koje je uhapsila poljska Agencija za unutrašnju bezbednost (ABW) u okviru istrage o špijunskom lancu među čijim zadacima je bilo prikupljanje informacija o transportu vojne opreme za Ukrajinu.

Varšava navodi da je zbog svog pružanja podrške Kijevu postala ključna meta ruske špijunaže i sabotaža, izvestio je Rojters.

Okružni sud u Lublinu osudio je na šest godina zatvora i novčanu kaznu od skoro 4.000 dolara 23-godišnjeg Ukrajinca identifikovanog kao Maksim L. zbog učešća u organizovanoj grupi čiji cilj je bio da izvrši kriminalna dela protiv Poljske, uključujući špijunažu, kao i zbog posedovanja kanabisa.

Beloruski državljanin Uladislau P. osuđen je na dve godine i deset meseci zatvora kao i na novčanu kaznu zbog špijunaže.

Sudija Miroslav Brzozovski saopštio je da je njihovo učešće u kriminalnoj grupi utvrđeno van svake sumnje, kao i da su navedena dela počinili zbog finansijske koristi Ostali članovi grupe dobili su zatvorske kazne u trajanju od 13 meseci do šest godina.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Odustali su

Zemlja BRIKS-a odbila Ruse

Indija je odbila ruski predlog za kupovinu tečnog prirodnog gasa (TPG) koji se nalazi pod američkim sankcijama, uprkos rastućim problemima sa snabdevanjem energentima zbog eskalacije sukoba na Bliskom istoku.

14:24

12.5.2026.

18 h

Podeli: