Svet 0

10.09.2024.

8:32

Vrhovni sud odlučio: Kenedi Mlađi ostaje kandidat na izborima

Vrhovni sud Mičigena odlučio je danas da Robert Kenedi Mlađi ostane kandidat na predsedničkim izborima u toj državi, uprkos njegovoj odluci da se povuče.

Izvor: Tanjug

Vrhovni sud odlučio: Kenedi Mlađi ostaje kandidat na izborima
EPA/DAVID BLAKEMAN

Podeli:

Kenedi Mlađi odustao je kao nezavisni kandidat u predsedničkoj trci prošlog meseca i podržao republikanskog predsedničkog kandidata i bivšeg predsednika, Donalda Trampa, koji se bori protiv demokratske predsedničke kandidatkinje Kamale Haris.

Kako prenosi Rojters, njegovo učešće na izborima u Mičigenu moglo bi da naškodi Trampu u toj, politički podeljenoj državi.

Odluka Vrhovnog suda države poništila je raniju presudu državnog Apelacionog suda, koja je dozvolila da se Kenedijevo ime povuče sa glasačkih listića.

Predsednički izbori u SAD održaće se 5. novembra.


 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: