Svet 0

20.08.2024.

8:11

Jak zemljotres; Stanovništvo u panici

Zemljotres jačine 5,3 stepena po Rihterovoj skali pogodio je jutros delove Pakistana i izazivao paniku kod stanovnika, a još nema izveštaja o šteti, sapštili su zvaničnici.

Izvor: Tanjug

Jak zemljotres; Stanovništvo u panici
Shutterstock/Andrey VP

Podeli:

Epicentar zemljotresa bio je u jugozapadnom Kašmiru, pretežno muslimanskom regionu koji je podeljen između Indije i Pakistana, prenosi AP.

Prema Nacionalnom centru za seizmičko praćenje u glavnom gradu Pakistana, Islamabadu, epicentar zemljotresa bio je na dubini 20 kilometara.

Zemljotres se osetio u većem delu Pakistana. U zemljotresu magnitude 7,6 stepeni po Rihterovoj skali 2005. godine poginulo je 20.000 ljudi u Pakistanu i Indiji, podseća AP.

Učitavanje...

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Preokret: Oni preuzimaju Ormuz?

Ukrajina poseduje neke od najnaprednijih dron tehnoloških sistema na svetu i mogla bi da doprinese međunarodnim naporima za obezbeđivanje sigurnosti u Ormuskom moreuzu, izjavio je britanski ministar za oružane snage Al Kerns tokom posete Kijevu, piše Reuters.

16:54

11.4.2026.

4 h

Podeli: