Svet 0

25.07.2024.

19:19

Sajber špijunaža na vrhuncu: Krali vojne tajne?

Severnokorejski hakeri su sproveli globalnu kampanju sajber špijunaže u pokušaju da ukradu vojne tajne za podršku zabranjenom programu nuklearnog oružja Severne Koreje, navodi se u zajedničkom saopštenju SAD, Velike Britanije i Južne Koreje.

Izvor: Tanjug

Sajber špijunaža na vrhuncu: Krali vojne tajne?
Shutterstock/Max Acronym

Podeli:

U saopštenju se navodi da su severnokorejski hakeri, koji su nazvani APT45, ciljali ili provalili u računarske sisteme širokog spektra odbrambenih ili inženjerskih firmi, uključujući proizvođače tenkova, podmornica, borbenih aviona, raketnih i radarskih sistema, preneo je Rojters.

U sačinjavanju saopštenja učestvovali su i američki Federalni istražni biro (FBI), Nacionalna bezbednosna agencija SAD (NSA), američke sajber agencije, Britanski nacionalni centar za sajber bezbednost (NCSC) i Nacionalna obaveštajna služba Južne Koreje (NIS).

0 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Vraća se sneg u Srbiju

Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) najavljuje pojavu snega u ponedeljak 9. februara, prvo u Timočkoj i Negotinskoj Krajini, a potom u utorak 10. februara i u ostatku zemlje.

16:36

8.2.2026.

1 d

Podeli: