Svet 0

18.06.2024.

8:10

Kipi na dalekom istoku: Vojska je prešla granicu; ima mrtvih

Vojska Južne Koreje ispalila je danas hice upozorenja nakon što su severnokorejski vojnici nakratko prešli demilitarizovanu zonu koja razdvaja Severnu i Južnu Koreju, navedeno je saopštenju Zajedničkog načelnika štabova zemlje (ZKS).

Izvor: Tanjug

Kipi na dalekom istoku: Vojska je prešla granicu; ima mrtvih
EPA-EFE/Chung Sung-Jun / POOL

Podeli:

ZKS je saopštio da je oko 20 do 30 severnokorejskih vojnika nakratko prešlo vojnu demarkacionu liniju u centralnom delu granice, prenosi Jonhap.

"Južnokorejska vojska je ispalila hice upozorenja, što je navelo severnokorejske vojnike da se vrate na svoju stranu granice", saopštio je ZKS i dodao da nije bilo neobičnih aktivnosti nakon hitaca upozorenja.

Generalštab je saopštio da su severnkorejski vojnici u odvojenom incidentu pretrpeli višestruke žrtve tokom rada zbog eksplozije mina u DMZ-u, prenosi Telegraf.

Zvaničnik ZKS je rekao da incident nije bio nameran već slučajan, prenosi pomenuta novinska agencija.

Zvaničnik je u saopštenju dodao da vojska Severne Koreje sprovodi razne aktivnosti duž linije fronta uključujući raspoređivanje vojnika i postavljanje mina.

Južna Koreja je prošle nedelje ispalila hice upozorenja kada je oko 20 severnokorejskih vojnika nakratko prešlo granicu, naveli su zvaničnici Seula.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: