05.08.2026.
22:45
Kramatorsk pred udarom? Evakuišu stotine dece
Ukrajinske vlasti evakuišu 525 dece i mladih iz Kramatorska i okolnih naselja zbog sve veće opasnosti od ruskih napada.
Vojni guverner Donjecke oblasti Vadim Filaškin rekao je da se bezbednosna situacija pogoršava i da deca više ne mogu biti izložena stalnoj pretnji.
"Bezbednosna situacija se pogoršava, stoga je neprihvatljivo izlagati decu stalnoj pretnji ruskih napada", rekao je Filaškin, opisujući evakuaciju kao tešku, ali neophodnu odluku.
Iz sela Krasnotorka biće evakuisano 59 maloletnika, iz Bilenkog 140, a iz Kramatorska 326.
Možda vas zanima
Žestok napad na Kramatorsk; Troje mrtvih FOTO/VIDEO
Ruske snage su bombardovale grad Kramatorsk u Donjeckoj oblasti, ubivši tri osobe, saopštio je Oleksandar Gončarenko, načelnik Vojne uprave grada Kramatorska.
11:10
2.3.2026.
156 d
Ovo je pakleni plan Rusa: Ne piše im se dobro...
Najnoviji ruski napadi na železničku mrežu u Ukrajini, kako tvrdi izvršni direktor državne železničke kompanije, očigledno imaju za cilj da potpuno odseku određene regione od ostatka zemlje.
21:09
4.2.2026.
182 d
Reč je o deci i mladima iz ukupno 424 porodice.
Inače, Kramatorsk je udaljen manje od 15 kilometara od linije fronta.
Područje Kramatorska i Slovjanska predstavlja poslednje veće uporište u Donjeckoj oblasti koje se nalazi pod kontrolom ukrajinskih snaga.
Rusija, koja je pokrenula punu invaziju na Ukrajinu u februaru 2022. godine, zahteva potpuno povlačenje ukrajinskih snaga iz Donjecke oblasti kao jedan od uslova za mirovne pregovore.

Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar