Svet 2

20.07.2026.

18:01

Severna Koreja i Rusija udarile na SAD

Ministri spoljnih poslova Rusije i Severne Koreje, Sergej Lavrov i Čoe Son Hui, ocenili su u Moskvi da su SAD i njihovi saveznici glavni odgovorni za pogoršanje bezbednosne situacije u svetu, severoistočnoj Aziji i oblasti Koreje, saopštilo je MSP Rusije.

Izvor: Tanjug

Severna Koreja i Rusija udarile na SAD
Artem Geodakyan / AFP / Profimedia

Podeli:

Kako se navodi u saopštenju ruskog Ministarstva spoljnih poslova, Lavrov i Čoe Son Hui održali su danas razgovore u Moskvi, prenosi agencija RIA Novosti.

Tokom sastanka izneli su zajedničku tvrdnju da je "glavni uzrok pogoršanja situacije u severoistočnoj Aziji i svetu u celini neodgovorno ponašanje Sjedinjenih Američkih Država i njihovih saveznika, koji povećavaju provokativne vojne aktivnosti oko Korejskog poluostrva", navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu ruskog Ministarstva spoljnih poslova.

Severnokorejska ministarka se prethodno, juče, sastala i sa predsednikom Rusije Vladimirom Putinom, koji je tom prilikom ocenio da su bilateralni odnosi dve zemlje na visokom nivou i zahvalio Pjongjangu na pomoći Rusiji u, kako je naveo Kremlj, "specijalnoj vojnoj operaciji".

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Podeli: