Svet 0

17.07.2026.

8:18

Uživo Novi talas napada – Odesa je u plamenu; Vojska objavila: "Pogođeni su" FOTO/VIDEO

Rat u Ukrajini – 1.604. dan. Tokom noći nastavljeni su međusobni napadi. Moskva je saopštila da je oborila 243 ukrajinska drona, a u ruskom napadu na Odesu poginulo je dvoje ljudi.

Izvor: B92.net

Novi talas napada – Odesa je u plamenu; Vojska objavila: "Pogođeni su" FOTO/VIDEO
Evgeny Biyatov / Sputnik / Profimedia

Podeli:

  • Sve najnovije informacije o ratu u Ukrajini pratite u blogu B92.net UŽIVO

Uživo

08:17

Najmanje jedna osoba poginula u ruskom napadu na Herson

Najmanje jedna osoba poginula je jutros u ruskom napadu na Herson na jugu Ukrajine, saopštio je načelnik Hersonske regionalne vojne uprave Aleksandar Prokudin.

On je objavio na Telegramu da je u ruskom napadu pogođena kuća u okrugu Korabelni u Hersonu, preneo je Ukrinform. Ruske snage su tokom proteklog dana napale 38 naselja u Hersonskoj oblasti.

08:12

Novi ruski napad na Sumi: Bombe pale na centar grada

Ruske snage su tokom noći na grad Sumi bacile pet navođenih avionskih bombi i pogodile objekte civilne infrastrukture, saopštio je načelnik Vojne uprave Sumske oblasti Oleh Hrihorov.

Hrihorov je na društvenim mrežama naveo da je zabeleženo pet udara, od kojih su dva pogodila centar grada.

"Prema prvim informacijama, reč je o pet udara navođenim avionskim bombama. Od prethodnog napada na okolinu Sumija do ovog prošlo je manje od šest sati", rekao je Hrihorov.

Prema njegovim rečima, na jednoj lokaciji oštećena je višespratna nestambena zgrada.

"Na okolnim zgradama razbijene su stotine prozora. Teren se i dalje pregledava, a sve nadležne službe nalaze se na licu mesta", naveo je Hrihorov.

Dodao je da se podaci o eventualnim žrtvama i razmerama materijalne štete još utvrđuju.

Ovaj napad usledio je nakon što je u ruskim udarima na Sumsku oblast 16. jula povređeno sedam osoba, među kojima i četvorogodišnje dete.

08:09

Presek ruskih žrtava na današnji dan

08:08

Ukrajinska PVO oborila 115 ruskih dronova tokom noći

Ukrajinska protivvazdušna odbrana (PVO) oborila je 115 ruskih dronova tokom noći, saopštile su Vazduhoplovne snage Oružanih snaga Ukrajine.

U objavi na Telegramu navodi se da su ruske snage tokom noći lansirale na Ukrajinu i pet navođenih avionskih raketa, preneo je Ukrinform. Ističe se da su ruski dronovi i rakete tokom noći pogodili sedam lokacija u Ukrajini.

08:01

Odesa i dalje pod udarima

08:01

Posledice ruskiog napada na Odesu

07:58

Ruska PVO oborila 243 ukrajinska drona tokom noći

Ruska protivvazdušna odbrana (PVO) oborila je 243 ukrajinska drona tokom noći iznad ruskih regiona, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane Rusije.

U saopštenju se navodi da su ukrajinski dronovi oboreni iznad ruske Belgorodske, Brjanske, Voronješke, Kaluške, Kurske, Orlovske, Rostovske, Smolenske i Tulske oblasti, prenela je agencija RIA Novosti.

07:57

Rusi napali Odesu: Dvoje poginulih

Najmanje dve osobe su poginule, a osam je povređeno, uključujući decu, tokom noći u ruskom napadu na Odesu, saopštio je šef Odeske regionalne državne administracije Oleg Kiper.

On je objavio na Telegramu da su u gradu izbili požari usled raketnog napada ruskih snaga, preneo je Ukrinform. "Pričinjena je šteta na civilnoj infrastrukturi, izbili su požari", naveo je Kiper.

07:57

Pregled dana – 16. jul
  • Moskva saopštava da su njene snage stigle do predgrađa Slavjanska, jednog od najvažnijih uporišta ukrajinske odbrane u Donjeckoj oblasti. Ukoliko bi Rusija uspela da ugrozi Slavjansk i obližnji Kramatorsk, to bi predstavljalo značajan pomak na istočnom frontu.
  • Kijev je tokom prethodne noći ponovo bio meta masovnog ruskog napada, u kojem su, prema ukrajinskim vlastima, poginule najmanje dve osobe, dok je više ljudi povređeno. Udarima su oštećeni civilni objekti, a vlasti navode da se nastavlja intenzivna kampanja napada na ukrajinsku infrastrukturu.
  • Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je da zemlja planira da tokom ove godine proizvede oko 10 miliona bespilotnih letelica. Dronovi imaju sve važniju ulogu u ukrajinskoj strategiji, kako za izviđanje i odbranu, tako i za napade na ruske ciljeve.
  • Ruske vlasti saopštile su da je Jaroslavska oblast tokom noći bila meta napada 19 ukrajinskih dronova. Prema navodima Moskve, jedna osoba je poginula, četiri su povređene, dok su napadi duboko na ruskoj teritoriji postali sve učestaliji.
  • Rusija i Ukrajina obavile su novu razmenu tela poginulih vojnika, što ostaje jedan od retkih oblika saradnje dve zaraćene strane. Moskva tvrdi da je predala 501 telo ukrajinskih vojnika, dok je zauzvrat primila posmrtne ostatke 31 ruskog vojnika

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: