Svet 0

11.07.2026.

9:38

Opsadno stanje u Berlinu; U toku talačka kriza FOTO/VIDEO

Muškarac naoružan nožem uzeo je za taoca radnicu supermarketa "Rewe" u berlinskom naselju Marijenfelde, neposredno pred zatvaranje prodavnice u petak uveče, saopštila je danas policija.

Izvor: Tanjug

Opsadno stanje u Berlinu; U toku talačka kriza FOTO/VIDEO
B92.net

Podeli:

Incident se dogodio oko 22 časa, kada je, prema navodima svedoka, muškarac prišao kasi, odbio da robu stavi na pokretnu traku, a zatim izvukao nož, prenosi "Bild".

Jedan zaposleni uspeo je da pobegne iz prodavnice, dok je njegova koleginica ostala sa napadačem i od tada se tu nalazi kao talac.

"Veliki broj policajaca je na licu mesta. Talačka kriza je u toku", rekao je portparol berlinske policije.

Policija je saopštila da je osumnjičeni i dalje unutar supermarketa i da pokušava da kontaktom sa njim mirno reši situaciju. Za sada nije poznato kakav je odnos muškarca i taoca, niti kakvo je stanje žene.

Na mestu događaja nalaze se specijalne jedinice policije, vozila hitne pomoći i lekari, dok je područje oko supermarketa ograđeno.

Možda vas zanima

Policija je tokom noći ispitivala svedoke, uključujući zaposlene i kupce koji su se zatekli u prodavnici, ali detalji za sada nisu objavljeni.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: