Svet 0

23.05.2024.

9:49

Uhapšen general ruske odbrane

General-potpukovnik Vadim Šamarin, načelnik Glavne uprave za komunikacije, navodno je osumnjičen za primanje mita.

Izvor: Tanjug

Uhapšen general ruske odbrane
Profimedia/Sputnik

Podeli:

Šef Glavne uprave za komunikaciju Oružanih snaga Rusije i zamenik načelnik Generalštaba Vadim Šamarin uhapšen je danas zbog sumnje za primanje mita.

"Sud je odobrio zahtev istrage za određivanje preventivne mere u vidu pritvora za Vadima Šamarina", rečeno je iz vojnog suda 235. garnizona, prenose RIA Novosti.

Ruski medij dodaje da se sumnja da se sumnja da je general-pukovnik primao mito "u naročito velikim razmerama".

Šamarinu preti kazna do 15 godina zatvora po optužbi za primanje mita u posebno velikim razmerama, rečeno je za RIA Novosti u vojnom sudu.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

23 h

Podeli: