27.06.2026.
11:36
Rusija podigla moćnog arktičkog džina; "Ivan Papanjin" izašao u Barencovo more VIDEO
Ruski borbeni patrolni ledolomac "Ivan Papanjin" iz sastava Severne flote isplovio je u Barencovo more radi izvođenja vojne vežbe, saopštila je danas korporacija Ujedinjena brodogradilišta (OSK).
"Posada broda je uvežbala saradnju sa brodskim helikopterima 'ka-27' u složenim meteorološkim uslovima", navodi se u saopštenju korporacije, prenosi agencija Interfaks.
Prema podacima OSK, patrolni brod klase "Ivan Papanjin" je vodeći predstavnik projekta 23550 konstruktorskog biroa OSK Almaz, izgrađen U brodogradilištima OSK.
Namenjen je za zaštitu područja pomorske ekonomske delatnosti i plovidbe flote Ruske Federacije u Arktičkoj zoni.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar