11.05.2026.
17:15
"Tramp je i dalje dobrodošao – Putin bi voleo da se sastane sa njim u Moskvi" VIDEO
Poziv američkom predsedniku Donaldu Trampu da dođe u Moskvu i dalje važi, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov, prenosi agencija TASS.
"Da, naravno. Ne sumnjam da bi ruski predsednik (Vladimir Putin) uvek boleo da se sastane sa svojim američkim kolegom u Moskvi. On mu to, inače, kaže svaki put kada razgovaraju telefonom", rekao je Peskov.
Sredinom avgusta 2025. godine, u vojnoj bazi blizu Ankoridža na Aljasci održan je samit, tokom kojeg su se lideri Ruske Federacije i Sjedinjenih Država sastali približno tri sata.
Samit je uključio i promenu formata: jedan na jedan u limuzini američkog predsednika na putu do glavnog mesta pregovora i manji, sastanak tri na tri uz učešće pomoćnika i šefova diplomatskih agencija.
Putin i Tramp su poslednji telefonski razgovor obavili 29. aprila, tokom kojeg je ruski predsednik obavestio svog kolegu o spremnosti da proglasi prekid vatre tokom proslave Dana pobede.

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar