Svet 0

08.04.2026.

15:53

Trampov saradnik kritikovao Ukrajinu i Rusiju: "Cenkaju se oko nekoliko kvadratnih kilometara"

Potpredsednik SAD Džej Di Vens izjavio je tokom posete Mađarskoj da smatra nerazumnim sporove između Ukrajine i Rusije oko "nekoliko kvadratnih kilometara".

Izvor: Ukrainska pravda

Trampov saradnik kritikovao Ukrajinu i Rusiju: "Cenkaju se oko nekoliko kvadratnih kilometara"
Andrew Harnik / Getty images / Profimedia

Podeli:

Komentarišući pregovore o okončanju rusko-ukrajinskog rata, Vens je doveo u pitanje značaj sporova oko „nekoliko kvadratnih kilometara“, očigledno sugerišući da bi Kijev trebalo da napravi teritorijalne ustupke.

"Ono što bih rekao i Rusima i Ukrajincima jeste da u ovom trenutku govorimo o cenkanju oko nekoliko kvadratnih kilometara teritorije u jednom ili drugom pravcu. Da li je to vredno gubitka stotina hiljada dodatnih mladih Rusa i Ukrajinaca? Da li je to vredno dodatnih meseci ili čak godina viših cena energije i ekonomske devastacije? Mi smatramo da je odgovor jasno – ne", rekao je Vens.

Vens je dodao da "za tango treba dvoje", što znači da Rusi i Ukrajinci moraju sami postići dogovor.

"Dok će Viktor Orban i predsednik Tramp nastaviti da rade na mirnom rešenju, suštinski mi možemo samo da otvorimo vrata. Rusi i Ukrajinci moraju kroz njih da prođu", rekao je.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

17 h

Podeli: