Svet 0

01.04.2026.

8:44

"Starmer bi mogao da ode sa dužnosti"

Britanski premijer Kir Starmer bi mogao da ode sa dužnosti kao posledica neizbežne revolucije koju provocira svojim pogrešnim odlukama, naveo je ruski diplomata Kiril Dmitrijev.

Izvor: Sputnjik Srbija

"Starmer bi mogao da ode sa dužnosti"
EPA/JOSE SARMENTO MATOS / POOL

Podeli:

"Umesto da dostojanstveno podnese ostavku pre dva meseca, nekompetentni Starmer bi mogao da ode s dužnosti kao rezultat britanske revolucije koju on čini neizbežnom svojim stalnim pogrešnim odlukama", napisao je Dmitrijev na mreži Iks i dodao:

"Zapamtite ovaj post", poručio je Dmitrijev.

Inače, Starmer je rekao da trupe neće slati na Bliski Istok i da Velika Britanija neće biti uvučena u njega, prenosi BBC.

On je dodao da će Britanija nastaviti da brani svoje interese i da radi na ponovnom otvaranju Ormuskog moreuza, ali i naglasio da neće da bude uvučena u rat. Britanski premijer je i prošle nedelje izjavio da sukob sa Iranom nije rat Velike Britanije i da London neće da bude uvučen u njega, naglasivši da svaka eventualna akcija mora da ima pravni osnov i jasno razrađen plan.

Prema njegovim rečima London je, umesto toga, preduzeo mere u okviru kolektivne samoodbrane, zajedno sa saveznicima u regionu, uključujući obaranje projektila koji dolaze iz Irana.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: