28.03.2026.
11:52
Uživo Ima mrtvih američkih vojnika; Huti ušli u rat; Iran najavljuje brutalne napade na UAE FOTO/VIDEO
Nastavljaju se sukobi na Bliskom istoku. Iranski ministar spoljne politike Abas Arakči izjavio je da će se Teheran osvetiti zbog izraelskih napada na dve najveće iranske čeličane, kao i na civilne objekte.
- Sve najnovije informacije o sukobu na Bliskom istoku pratite u blogu B92.net UŽIVO
Uživo
11:50
Bahrein: Najmanje 550 iranskih projektila presretnuto od početka rata
Bahrein je danas saopštio da je presreo najmanje 550 iranskih projektila od početka rata koji Izrael i SAD vode protiv Irana.
Bahreinska vojska je navela i da je presrela i uništila 174 iranske rakete i 385 dronova koji su ciljali tu zemlju od početka američko-izraelskih napada na Irana pre mesec dana, prenosi Al Džazira.
U objavi na društvenim mrežama, upotreba dronova i balističkih raketa za ciljanje civilne infrastrukture i privatne imovine u Bahreinu nazvana je "flagrantnim kršenjem međunarodnog humanitarnog prava i Povelje UN" i "direktnom pretnjom regionalnom miru i bezbednosti".
11:40
Crveni polumesec pruža pomoć u provincijama pogođenim napadima SAD i Izraela
11:39
Potraga za preživelima u Kermansahu
11:33
Iran prekida uzdržavanje prema UAE: Eskalacija sukoba na pomolu
Prema izveštaju iranske televizije Press TV, Ujedinjeni Arapski Emirati (UAE) aktivno su učestvovali u započinjanju i održavanju rata protiv Irana.
Iranski izvori navode da je na najvišem nivou donesena odluka da se okonča višenedeljno uzdržavanje Teherana prema UAE, što implicira moguću eskalaciju sukoba u regionu.
11:31
Dim iznad industrijske zone u Abu Dabiju
11:31
Treći napad na nuklearnu elektranu Bušer nije prouzrokovao štetu
11:17
Huti ušli u rat
10:10
Bejrut u plamenu: IDF ubio dva vodeća borca Hezbolaha
Izraelske odbrambene snage (IDF) saopštile su da su tokom noći u napadu u Bejrutu ubile dva vodeća pripadnika komunikacione jedinice Hezbolaha, Ajuba Huseina Jakuba i Jasera Mohameda Mubaraka.
Celu vest pročitajte OVDE.
10:01
Pakistan domaćin razgovora Saudijske Arabije, Egipta i Turske
Pakistan će sledeće nedelje biti domaćin četvorostranih razgovora sa Saudijskom Arabijom, Egiptom i Turskom o sukobu na Bliskom istoku, saopštio je visoki zvaničnik pakistanskog Ministarstva spoljnih poslova.
"U ponedeljak ćemo biti domaćini četvorostranog sastanka", rekao je zvaničnik pod uslovom anonimnosti, dodajući da tačan broj učesnika još nije potvrđen, preneo je danas Tajms of Izrael (TOI).
Očekuje se da će delegacije stići u Pakistan do subote uveče. Pakistan je postao ključni posrednik između Irana i Sjedinjenih Američkih Država, posredujući u razmeni poruka tokom trajanja sukoba. Islamabad ima dugogodišnje veze sa Teheranom, kao i bliske kontakte sa zalivskim državama, dok su pakistanski premijer Šehbaz Šarif i načelnik vojske feldmaršal Amin Munir uspostavili lične odnose sa predsednikom SAD Donaldom Trampom.
09:39
Napadi dronova oštetili radar na aerodromu u Kuvajtu
Više napada dronova pogodilo je Međunarodni aerodrom u Kuvajtu, pri čemu su oštećeni radarski sistemi, saopštila je Kuvajtska novinska agencija.
Vlasti civilnog vazduhoplovstva potvrdile su da, uprkos značajnoj šteti na ključnoj infrastrukturi aerodroma, nema povređenih, prenela je Al Džazira.

Komentari 6
Pogledaj komentare Pošalji komentar