27.03.2026.
21:28
"Zelenski laže – žalosno je da je to izgovorio" VIDEO
Američki državni sekretar Marko Rubio danas je optužio ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da je "lagao" kada je rekao da su SAD uslovile svoje bezbednosne garancije Kijevu predajom dela svoje teritorije Rusiji.
"To je laž", rekao je američki diplomata novinarima nakon sastanka G7 u blizini Pariza.
"Video sam Zelenskog kako to kaže i žalosno je što je to rekao jer zna da nije istina", dodao je Rubio. Pregovori o okončanju četvorogodišnjeg rata ostaju u ćorsokaku, podseća Frans pres.
Zelenski je ranije rekao Rojtersu da su Sjedinjene Države ponudile svoje bezbednosne garancije potrebne za mirovni sporazum u Ukrajini pod uslovom da Kijev ustupi istočni region Donbasa Rusiji.
Izjavu je pozdravio ruski specijalni izaslanik Kiril Dmitrijev, rekavši da Moskva "ne može a da se ne raduje".
- Zelenski zna šta je potrebno za mir u Ukrajini
- Zelenski razotkrio Rusiju? "Pokušali su da ucenjuje Ameriku"
"Rekao je važnu stvar... konačno je shvatio da je stav SAD takav da će podržati bezbednosne garancije samo ako Ukrajina napusti Donbas", rekao je Rus.
Regija Donbasa sastoji se od Luganske i Donjecke oblasti. Prema podacima Instituta za proučavanje rata (ISW), Rusija skoro u potpunosti kontroliše Lugansk i oko 75 odsto Donjecke oblasti.

Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar