Svet 7

25.02.2026.

12:03

Uživo Hiljade mrtvih; Harkov gori; Šok na frontu – Rusi ciljaju Odesu FOTO/VIDEO

Rat u Ukrajini – 1463. dan. Borbe na frontu se nastavljaju. Volodimir Zelenski zatražio je od Evropskog parlamenta tačan datum prijema Ukrajine u EU, na šta mu je šefica Evropske komisije odgovorila da to nije moguće.

Izvor: B92.net

Hiljade mrtvih; Harkov gori; Šok na frontu – Rusi ciljaju Odesu FOTO/VIDEO
B92.net

Podeli:

  • Najnovije vesti o ratu u Ukrajini pratite UŽIVO u blogu B92.net

Uživo

11:01

Najnovije vesti o ratu u Ukrajini čitajte i na Telegram kanalu B92.net

12:04

Isključenja struje u četiri ukrajinske oblasti zbog ruskih napada

Do 25. februara, isključenja struje pogađaju deo potrošača u Dnjipropetrovska oblast, Zaporoška oblast, Hersonska oblast i Harkivska oblast zbog borbenih dejstava i ruskih napada na objekte energetske infrastrukture, saopštilo je Ministarstvo energetike Ukrajine.

"Stručnjaci već rade na otklanjanju posledica napada, tamo gde bezbednosna situacija to dopušta. Rad se odvija 24 sata dnevno kako bi se što brže obnovilo snabdevanje električnom energijom i vratila oprema u rad", navodi ministarstvo.

Trenutno su uvedena planirana isključenja u većini regiona, dok preduzeća funkcionišu prema rasporedima ograničenog snabdevanja. U nekim oblastima uvedena su i vanredna isključenja.

Od početka godine, Rusija je ispalila više od 300 raketa i upotrebila preko 7.000 dronova u napadima na energetsku infrastrukturu Ukrajine.

12:00

Zelenski: SAD će nadgledati primirje, ali nema napretka u Donbasu

10:47

Odesa se sprema za nalet Rusa

10:46

Masovni udari nastavljeni; Harkov u plamenu

10:45

Kanadski premijer najavio dodatnu pomoć Ukrajini

10:43

Zelenski zahvalio svim zemljama koje su podržale Rezoluciju o Ukrajini u UN

10:42

Rusi uvode novi borbeni sistem na front

10:41

Trajaće do 2030. godine?

U velikoj analizi napravljenoj povodom četvrte godišnjice početka ruske invazije na Ukrajinu, Kijev independent navodi da nije nerealno reći da bi rat mogao da potraje i do 2030. godine.

Shutterstock AI Generator / Shutterstock.com

10:37

Ukrajinci naredili krvoproliće? Planiran teroristički napad; Oglasili se Rusi

Službenici Uprave Federalne službe bezbednosti (FSB) Rusije za Krasnodarski kraj sprečili su teroristički napad na jedan od vojnih aerodroma u regionu.

Detaljnije čitajte OVDE.

7 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: