Svet 0

14.02.2026.

21:30

Preokret u mirovnom procesu? Zelenski i Rubio na sastanku VIDEO

Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski i američki državni sekretar Marko Rubio razgovarali su u Minhenu o mirovnom procesu, situaciji na linijama fronta i posledicama napada na energetski sistem Ukrajine.

Izvor: B92.net

Preokret u mirovnom procesu? Zelenski i Rubio na sastanku VIDEO
Shutterstock/UkrPictures

Podeli:

Ukrajinski predsednik zahvalio je Sjedinjenim Američkim Državama na, kako je naveo, konstruktivnom pristupu i kontinuiranoj podršci Kijevu.

"Zahvaljujem Sjedinjenim Američkim Državama na konstruktivnom pristupu. Takođe smo se dotakli pitanja doslednih koraka. Važno je da bude napretka u vezi sa bezbednosnim garancijama i ekonomskim oporavkom", poručio je Zelenski.

On je istakao da su bezbednosne garancije ključne za dugoročnu stabilnost zemlje, dok je obnova energetske infrastrukture i ekonomije prioritet u uslovima čestih napada na kritične sisteme.

Sagovornici su, kako je navedeno, razmotrili i naredne korake u okviru saradnje Kijeva i Vašingtona.

Ukrajina smatra da bi na kraju trebalo da se održi sastanak na nivou rukovodstva kako bi se rešila najproblematičnija pitanja, ističe se u saopštenju Kancelarije Volodimira Zelenskog.

Zelenski je prethodno tokom konferencije za novinare u Minhenu naglasio danas da među svim dokumentima neophodnim za okončanje rata, prvo moraju biti potpisane bezbednosne garancije za Ukrajinu.

Podeli:

loader

0 Komentari

Možda vas zanima

raste pritisak na SAD

Najbogatiji Arapi zapretili Trampu povlačenjem investicija

Najbogatije arapske države razmatraju mogućnost preispitivanja svojih ulaganja u inostranstvu kako bi ublažile finansijski pritisak izazvan ratom između Sjedinjenih Američkih Država i Irana, piše Financial Times.

15:55

6.3.2026.

13 h

Podeli: