Svet 0

01.02.2026.

18:19

Šojgu oštro poručio: Zapad neće uspeti

Zapad želi da poremeti strateški savez Rusije i Kine, ali neće uspeti da ostvari tu nameru, izjavio je sekretar Saveta bezbednosti Ruske Federacije Sergej Šojgu nakon razgovora sa kineskim ministrom spoljnih poslova Vang Jijem.

Izvor: Tanjug

Šojgu oštro poručio: Zapad neće uspeti
WillWest News / Profimedia

Podeli:

"Zapadnjaci sanjaju o narušavanju strateškog saveza naših zemalja. Želeo bih da ponovim da Moskva i Peking neće sedeti skrštenih ruku i neće tolerisati pristrasne insinuacije", poručio je Šojgu, prenosi agencija RIA Novosti.

Prema rečima Šojgua, primetno je da zapadne zemlje po pravilu opravdavaju svoje postupke navodeći kao razlog pretnje iz Rusije i Kine.

"Stavovi naših zemalja o odbrani nacionalnih interesa, obezbeđivanju suvereniteta i teritorijalnog integriteta, bezbednosti i razvoju su isti ili bliski. Želeo bih još jednom da vas uverim da ćemo zajedno, rame uz rame, raditi na preduzimanju odgovarajućih mera za očuvanje globalne i regionalne stabilnosti, kao i na poštovanju međunarodnog prava zasnovanog na sistemu Ujedinjenih nacija", rekao je Šojgu.

On je najavio da će Rusija i Kina takođe povećati saradnju u okviru ŠOS- a i BRIKS-a kao model međusobnog poštovanja i međudržavne saradnje.

"Oni izražavaju interese globalne većine, a ne male grupe pojedinaca koji sebe i dalje smatraju izabranim stanovnicima bezbrižnog sveta", izjavio je Šojgu.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Turska postaje "novi Iran"?

Izraelski javni servis Kan News objavio je tvrdnje da se na teritoriji Turske obučavaju operativci Hamasa za upotrebu vatrenog oružja, što je još jedan pokazatelj da Izrael Ankaru vidi kao ozbiljnog rivala.

22:40

8.5.2026.

18 h

Podeli: