15.01.2026.
12:11
Sajber rat u srcu Evrope: Poljska na meti ruskih hakera
Postoje jaki razlozi da se veruje da grupa povezana sa ruskim tajnim službama stoji iza sajber napada na energetsku infrastrukturu Poljske u decembru prošle godine, izjavio je danas poljski premijer Donald Tusk.
Tusk je dodao da su poljski odbrambeni sistemi dobro funkcionisali, da napad nije ugrozio kritičnu infrastrukturu i da praktično nije imao negativne posledice, prenosi Rojters.
"Postoji mnogo razloga za verovanje da su napad pripremile grupe direktno povezane sa ruskim službama, ne želim da spekulišem, ali ne mislim da imamo nikakve sumnje u vezi sa izvorima inspiracije", rekao je Tusk na konferenciji za novinare.
- Poljska brani Evropu od pretnje sa Istoka: Tusk gradi najveću vojsku u EU
- Tusk nezadovoljan – "Ne cene svi Ukrajinci naše napore"
On je istakao da se "Poljska branila od pokušaja destabilizacije i da njena infrastruktura nikada nije bila ugrožena ni na trenutak".
Poljski ministar energetike Miloš Motika izjavio je ranije da se elektroenergetski sistem te zemlje u poslednjoj nedelji decembra suočio sa najvećim sajber napadom u poslednjih nekoliko godina.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar