Svet 0

19.12.2025.

11:52

Uživo Putin ne staje; Otkrio šta će se dogoditi do kraja godine; 400.000 vojnika... VIDEO/FOTO

Predsednik Rusije Vladimir Putin sumira rezultate 2025. godine.

Izvor: Sputnjik, RT, Tanjug, B92.net

Putin ne staje; Otkrio šta će se dogoditi do kraja godine; 400.000 vojnika... VIDEO/FOTO
Tanjug/AP Photo/Pavel Bednyakov

Podeli:

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je ranije da je Moskva zainteresovana da ceo svet čuje šta ruski predsednik govori, dodajući da je za predsednika Rusije stiglo preko 2,5 miliona pitanja.

  • Pratite na našem LIVE Blogu veliko Putinovo obraćanje naciji

Uživo

10:34

11:50

Putin otkrio šta će se dogoditi do kraja godine

"Sigurni smo da ćemo pre kraja godine svedočiti novim uspesima naših oružanih snaga, naših boraca", rekao je Putin.

"Ruske snage su u potpunosti preuzele stratešku inicijativu nakon što su proterale ukrajinske trupe iz Kurske oblasti na proleće. Kijev je pokrenuo invaziju prošle godine, tvrdeći da će to ojačati njegovu poziciju tokom eventualnih mirovnih pregovora. Nakon što je oslobodila grad Krasnoarmejsk (Pokrovsk) početkom decembra, Rusija je dobila polazno tlo za dalje napredovanje u ono što je Putin nazvao glavnom utvrđenom oblašću Kijeva u Donbasu, koja obuhvata urbanizovano zemljište između gradova Slavjansk, Kramatorsk i Konstantinovka. Potonje već osporavaju ruske trupe", rekao je.
 

11:48

Izvinjenje ruskoj udovici koja je ostala bez državne pomoći

11:47

Ponekad bez pratnje obilazi Moskvu

Putin je ponovo ispričao da se ponekad bez pratnje policije vozi moskovskim ulicama. "Takve situacije mi omogućavaju da lično vidim šta se dešava u različitim delovima grada i kakva je situacija na saobraćajnicama prestonice", rekao je Putin 13-godišnjem novinaru omladinske "Dečje redakcije".
 

11:17

400.000 vojnika

Putin je rekao da je veliki broj dobrovoljaca koji dolaze u Oružane snage.

Ruski predsednik je izneo i podatak da je više od 400.000 ljudi potpisalo ugovor sa ruskom vojskom ove godine.

"Broj Rusa koji žele da služe u jedinicama bespilotne avijacije je toliko veliki da je Ministarstvo odbrane bilo prinuđeno da objavi konkurs", naveo je Putin.
 

11:15

Tanjug/AP Photo/Pavel Bednyakov

11:12

Putin: Rusija dominira kada su u pitanju dronovi

Rusija je lider na polju bespilotnih letelica, rekao je ruski predsednik. "Po broju dronova Rusija je daleko ispred protivnika", rekao je on.
 

11:11

"Pljačka"

Komentarišući nedavne neuspešne pokušaje zaplene ruske imovine, rekao: "Pokušaji da se konfiskuju ruska sredstva nisu samo kradja, to je pljačka", prenela je Ria novosti.

On je dodao da bi izdavanje kredita Kijevu koristeći zamrznuta ruska sredstva značilo težak udarac po budžete svih zemalja Evropske unije. "Donošenje odluka koje podrazumevaju pljačku tuđeg novca nije lako za EU. To nije samo udarac po njenom imidžu, to potkopava poverenje u evrozonu. Nakon ovoga, i druge zemlje će početi da se plaše za svoje devizne rezerve", rekao je ruski predsednik.

Putin je takođe upozorio da sada EU kritikuje "specijalnu operaciju u Ukrajini", ali da sutra ista logika može da se primeni, na primer, na pitanja "poštovanja prava LGBT osoba".

11:10

Svi prate obraćanje

10:56

Ruska privreda ima veći rast nego Evropa

Ekonomski rast u Rusiji za tri godine iznosio je 9,7 odsto, daleko više nego u Evropi, istakao je ruski predsednik. Kako je naveo, rast u evrozoni je iznosio 3,2 odsto.

Kada je reč o inflaciji Putin je rekao da je problem moguće rešiti i da će ona do kraja godine iznositi 5,7-5,8 odsto.
 

0 Komentari

Možda vas zanima

Strah od odmazde Moskve

Sve je palo u vodu: Neće biti dogovora

Belgija se usprotivila predlogu Evropske komisije za deblokiranje kredita Ukrajini od 210 milijardi evra finansiranog zamrznutom ruskom imovinom i uništila nade EU za dogovor do samita lidera.

16:40

16.12.2025.

2 d

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Svet

Mađarska potpisala: "Isporučujemo gas"

Mađarska je danas potpisala ugovor sa Sjedinjenim Američkim Državama o isporuci 400 miliona kubnih metara tečnog prirodnog gasa (TPG) godišnje, izjavio je mađarski ministar spoljnih poslova i trgovine Peter Sijarto.

17:38

16.12.2025.

2 d

Podeli: