Svet 11

19.12.2025.

9:43

Ogroman šok: Ubijen blizak saradnik Putina? Ako je ovo tačno... FOTO/VIDEO

U ukrajinskom napadadu na rusku "flotu u senci" u Mediteranskom moru najverovatnije je ubijen šef ruske vojne obaveštajne službe (GRU) Andrej Averjanov, tvrdi se na društvenim mrežama.

Izvor: B92.net

Ogroman šok: Ubijen blizak saradnik Putina? Ako je ovo tačno... FOTO/VIDEO
east2west news / WillWest News / Profimedia

Podeli:

Napad je izveden sinoć i snimci tankera koji gori već postoje na društvenim mrežama.

Takođe se navodi da su na napadnutom brodu bili Averjanov, koji se inače smatra veoma bliskim saradnikom ruskog predsednika Vladimira Putina, kao i njegovi zamenici.

Iako se ističe da je sedam ljudi povređeno, kao i da su dve osobe poginule, ali zvaničnih potvrda te vesti još uvek nema.

Preliminarne informacije ukazuju na to da su napadi izvedeni dronovima lansiranim iz pomorskih baza.

Andrej Averjanov je ruski obaveštajni general optužen za špijunažu u drugim zemljama, sabotažu, eksplozije i upotrebu dronova u EU.

Takođe se tvrdi da je najodgovorniji za sabotažu i eksploziju aviona u kom je bio vođa Vagner grupe Jevgenij Prigožin.

Takođe se dovodio u vezu sa trovanjem nekadašnjeg ruskog agentra Sergeja Skripalja u Velikoj Britaniji. 

Podeli:

11 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: