Svet 0

05.12.2025.

14:53

Očekuje se još jedan sastanak ukrajinske i američke delegacije

Ukrajinska i američka delegacija će se ponovo sastati danas, prenosi Ukrajinska pravda pozivajući se na izvor blizak pregovaračkom timu.

Izvor: Ukrajinska pravda, B92.net

Očekuje se još jedan sastanak ukrajinske i američke delegacije
Kristina Kormilitsyna / Sputnik / Profimedia

Podeli:

Rustem Umerov, sekretar Saveta za nacionalnu bezbednost i odbranu Ukrajine, i Andrij Hnatov, načelnik Generalštaba Ukrajine, će održati još jedan sastanak u Majamiju sa specijalnim izaslanikom SAD Stivom Vitkofom i zetom Donalda Trampa, Džaredom Kušnerom.

"Danas je zakazan još jedan sastanak Rustema Umerova i Andrija Hnatova sa američkom stranom. Razgovori sa Stivom Vitkofom i Džaredom Kušnerom o sledećim koracima u mirovnom procesu održaće se na Floridi popodne po lokalnom vremenu."

Prethodni sastanak u ovom formatu završen je kasno uveče 4. decembra po lokalnom, odnosno rano jutros po srednjoevropskom vremenu. Delegacije su se prethodno sastale 30. novembra, nakon čega su Vitkof i Kušner otputovali u Moskvu na sastanak sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom, održanim 2. decembra.

Pročitajte još:

0 Komentari

Možda vas zanima

"Najgore možda tek dolazi"

Građani su upozoreni: "Spremite se za moguću invaziju"

Premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen rekao je stanovnicima tog arktičkog ostrva da se pripreme za vojnu invaziju usred pretnji Donalda Trampa o njegovom preuzimanju. Danska premijerka Mete Fredriksen rekla je da "najgore možda tek dolazi".

19:30

20.1.2026.

1 d

Podeli: