Svet 2

01.12.2025.

17:26

Merc upozorava: Neće biti diktiranog mira u Ukrajini

Nemački kancelar Fridrih Merc izjavio je danas da ne može da bude "diktiranog mira" u Ukrajini, a u interesu Nemačke je da ima bliske i "ravnopravne" političke odnose sa Poljskom u vreme kada su suočene sa "pretnjom revizionističkog režima Rusije".

Izvor: Tanjug

Merc upozorava: Neće biti diktiranog mira u Ukrajini
Tanjug/Ebrahim Noroozi (STF)

Podeli:

''Posebno u ovim vremenima, kada je evropsko jedinstvo pod takvim pritiskom, ne smemo dozvoliti da budemo podeljeni'', rekao je Merc na zajedničkoj konferenciji nakon sastanka sa poljskim premijerom Donaldom Tuskom u Berlinu, prenosi Gardijan.

Merc je pozvao na bližu saradnju u oblasti odbrane i bezbednosti, uključujući odbranu istočnog krila NATO-a pomoću nemačkih borbenih aviona stacioniranih u Poljskoj i zajedničkim radom na dronovima.

Merc upozorava: Neće biti diktiranog mira u Ukrajini
Tanjug/Ebrahim Noroozi (STF)

On je ocenio da je potrebno modernizovati prekogranične železničke veze dve zemlje i ojačati druge transportne inicijative.

Naveo je da je potrebna bliža koordinacija kad je reč o mirovnim pregovorima za Ukrajinu.

Potvrdio je da su on i Tusk razgovarali sa francuskim predsednikom Emanuelom Makronom i ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenkskim nakon njihovog sastanka u Parizu i naglasio važnost predstojećih dana za Ukrajinu, rekavši da ''činimo sve što je u našoj moći da stanemo uz Kijev protiv ruskog agresora''.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Društvo

Stiže sneg

Meteorolog Nedeljko Todorović izjavio je danas da nas sledećeg vikenda očekuju manje količine snežnih padavina, ali bez dužeg zadržavanja i da je pred nama zima koja neće biti mnogo hladna.

11:24

20.12.2025.

1 d

Podeli: