Svet 1

30.04.2024.

17:47

Makron: Ruanda mora da zaustavi "podršku" pobunjenicima

Francuski predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da Ruanda mora da prekine podršku pobunjenicima u istočnoj Demokratskoj Republici Kongo (DRK) i da povuče svoje trupe sa teritorije te zemlje.

Izvor: Tanjug

Makron: Ruanda mora da zaustavi "podršku" pobunjenicima
EPA-EFE/GONZALO FUENTES

Podeli:

"Mi se zalažemo za teritorijalni integritet i na afričkom kontinentu, kao i u Evropi nakon ruske invazije na Ukrajinu. Francuska nikada neće dati nikakvu osnovu za teritorijalni integritet i suverenitet DRK", poručio je Makron, preneo je France24.

Predsednik DRK Feliks Čisekedi pozdravio je to i istakao da to pokazuje da njegova zemlja "može da računa na Francusku".

UN su krajem prošle godine procenile da je skoro sedam miliona ljudi raseljeno u DR Kongo, uključujući 2,5 miliona samo u provinciji Severni Kivu.

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

SAD povukle crvenu liniju: "Svako ko plati Iranu..."

Svi brodari koji plaćaju takse Iranu za prolazak kroz Ormuski moreuz, uključujući takozvane humanitarne donacije organizacijama poput Iransko društvo Crvenog polumeseca, izloženi su riziku od sankcija, upozorilo je američko Ministarstvo finansija.

21:44

1.5.2026.

18 h

Podeli: