Svet 24

13.10.2025.

18:57

Putinov kraj je blizu?

Visoka predstavnica Evropske unije za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas izjavila je danas u Kijevu da je Unija počela da finansira specijalni tribunal za krivično gonjenje ruskog predsednika Vladimira Putina.

Izvor: Tanjug

Putinov kraj je blizu?
EPA/ATHIT PERAWONGMETHA / POOL

Podeli:

Pored ruskog lidera, ona je rekla da je Unija počela da goni i druge visoke ruske zvaničnike za zločin agresije protiv Ukrajine, pozivajući zemlje članice da učine isto.

"Osnovali smo ovaj specijalni tribunal za zločine agresije, ali sada obezbeđujemo i finansiranje za ovaj tribunal", rekla je Kalas tokom zajedničke konferencije za novinare sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim, preneo je Rojters.

Kalas je navela da bez odgovornosti nema pravednog i trajnog mira.

Na pitanje o američkim raketama "tomahavk" za koje je američki predsednik Donald Tramp nedavno rekao da bi mogao da pošalje Ukrajini ako se rat ne reši, Kalas je rekla da je na Kijevu da odluči da li su mu potrebne za odbranu.

"Nije na nama da kažemo, već na Ukrajini da kaže šta joj je zaista potrebno", navela je Kalas.

Kalas je doputovala danas u Kijev kako bi sa ukrajinskim zvaničnicima razgovarala o finansijskoj i vojnoj pomoći, energetskoj bezbednosti, kao i odgovornosti Rusije za ratne zločine. 

Podeli:

24 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

1 d

Podeli: