Svet 0

07.10.2025.

14:34

I Hamas se oglasio povodom godišnjice napada i početka rata; "Slavni dan..."

Militantna palestinska grupa Hamas obeležila je danas dve godine od napada izvedenog 7. oktobra 2023. godine, koji je nazvala "slavnim danom uspeha za palestinski narod".

Izvor: Tanjug

I Hamas se oglasio povodom godišnjice napada i početka rata; "Slavni dan..."
EPA/HAITHAM IMAD

Podeli:

U saopštenju koje je objavljeno povodom godišnjice, Hamas je taj dan označio kao "značajnu prekretnicu" u regionu, preneo je izraelski Tajms of Izrael.

"Dve godine kasnije, neprijatelj nastavlja svoj varvarski rat protiv istrajnog palestinskog naroda i svoje masakre nad nevinim civilima, dok svet ćuti, a arapske zemlje ih napuštaju na način bez presedana", navodi se u saopštenju.

Hamas je u poruci odao počast svojim visokim zvaničnicima koji su poginuli tokom sukoba, medju kojima su Ismail Hanije, Jahja Sinvar, Saleh al-Aruri i Muhamed Daif.

Napad Hamasa na Izrael dogodio se 7. oktobra 2023. godine kada je ubijeno oko 1.200 Izraelaca, a 251 osoba je kidnapovana.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: