07.10.2025.
7:56
Godišnjica napada Hamasa na Izrael
Na današnji dan, pre dve godine, Hamas je izveo napad na kibuc u Izraelu tokom festivala, a koji je izazvao rat u Pojasu Gaze.
Izraelska vojska je saopštila jutros da je primećen projektil ispaljen iz severnog dela te palestinske teritorije. Izveštaja o žrtvama za sada nema.
Projektil je detektovan nakon oglašavanja sirena za uzbunu u Netiv HaAsari, na jugu Izraela, nedaleko od granice Pojasa Gaze, navodi se u saopštenju vojske.
Nekoliko stotina ožalošćenih okupilo u kibucu Kfar Azi, u blizini granice s Gazom, kako bi obeležili drugu godišnjicu napada Hamasa 7. oktobra 2023. godine.
Grupa ožalošćenih se okupila na ceremoniji ispred zgrade za skladištenje oružja, gde se odigrao deo borbi između stanovnika zajednice i Hamasovih militanata, piše danas Tajms of Izrael.
- Počele pripreme za veliku razmenu; Izrael sprema spisak
- Prebrojavaju se mrtvi; Primirje na pomolu, a Izrael nastavlja da ubija Palestince
Sedam članova ove zajednice bili su centralna tačka ceremonije, čije slike su postavljene na zidu zgrade, uz zapaljene sveće u znak sećanja.
Takođe, prisutni su tokom govora posebno pomenuli blizance Ziva i Galija Bermana, koji se i dalje nalaze u zatočeništvu.
Napad Hamasa na Izrael dogodio se 7. oktobra 2023. godine kada je ubijeno oko 1.200 Izraelaca, a 251 osoba je kidnapovana.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar