27.09.2025.
9:08
Kolumbijski predsednik "osuo paljbu" po Trampu; Amerika odmah reagovala
Sjedinjene Američke Države (SAD) su objavile da će poništiti vizu kolumbijskom predsedniku Gustavu Petru zbog učešća i obraćanja na propalestinskim demonstracijama u Njujorku, gde je takođe oštro kritikovao predsednika Donalda Trampa.
Tokom svog obraćanja, Petro je, između ostalog, pozvao američke vojnike da ne poštuju naređenja Donalda Trampa.
"Ranije danas, kolumbijski predsednik Gustavo Petro stajao je na ulici Njujorka i pozvao američke vojnike da ne poštuju naređenja i podstaknu nasilje. Poništićemo Petrovu vizu zbog njegovih nepromišljenih i zapaljivih postupaka", objavio je Stejt department na Iksu.
- Još jedna zemlja napušta NATO?; "Nema drugog načina" FOTO/VIDEO
- Predsednik Kolumbije traži formalne ostavke članova kabineta
Petro, obraćajući se grupi propalestinskih demonstranata ispred sedišta UN na Menhetnu, pozvao je na formiranje globalnih oružanih snaga sa prioritetom oslobađanja Palestinaca.
"Ove snage moraju biti veće od američkih snaga. Zato odavde, iz Njujorka, molim sve pripadnike američke vojske da ne usmeravaju oružje na ljude. Ne poštujte Trampova naređenja. Poštujte naređenja čovečanstva", rekao je.
Petro, prvi levičarski predsednik Kolumbije i glasni protivnik izraelskog rata u Gazi, kritikovao je Trampa u svom govoru pred Generalnom skupštinom UN u utorak, rekavši da je američki lider "saučesnik u genocidu" u Gazi.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar