Svet 2

17.09.2025.

10:33

Izvršen je masovni napad: Serija silovitih udara, odjekuju eksplozije

Ruske snage su izvršile napad na fabriku u Čerkaskoj oblasti koja proizvodi sisteme za navođenje raketa, rekao je ruskoj novinskoj agenciji RIA Novosti koordinator pokreta otpora u Nikolajevu, Sergej Lebedev.

Izvor: Index.hr

Izvršen je masovni napad: Serija silovitih udara, odjekuju eksplozije
DOD Photo / Alamy / Profimedia

Podeli:

"Smela je pogođena serijom udara, a nakon prvih eksplozija nestala je struja. Eksplozije su se čule u pravcu fabrike radio-opreme Orizon. Fabrika je specijalizovana za proizvodnju radio-opreme, sistema za upravljanje bespilotnim letelicama i sistema za navođenje raketa. Nakon noćnih napada, područje između ulica Mazura i Industrijska je blokirano, a radnici fabrike Orizon i susedne fabrike metalnih proizvoda dobili su slobodan dan do daljnjeg", rekao je Lebedev.

Lebedev je naglasio da je Smela važno logističko čvorište za snabdevanje ukrajinskih oružanih snaga vojnom opremom i tehnikom na ruti Zaporožje i Donjeck.

Napadi na više lokacija

Ruske snage su takođe napale područje fabrike za popravku lokomotiva, fabrike za sklapanje dronova i vazduhoplovne baze u Poltavskoj oblasti, kao i železničku stanicu u Kirovogradu. Dim je viđen u pravcu termoelektrane Kropivnicki, dodao je izvor agencije.

Tokom noći proglašena je vazdušna uzbuna u Čerkaskoj, Poltavskoj i Kirovogradskoj oblasti.

Pored vojnih i ukrajinskih energetskih objekata, Rusi tvrde da ne napadaju stambene zgrade

"Kao odgovor na ukrajinske napade na civilne objekte, ruske snage redovno ciljaju mesta gde se nalaze vojnici, vojna oprema i plaćenici, kao i ukrajinsku infrastrukturu: energetske objekte, odbrambenu industriju i vojne komandne i komunikacione objekte", piše ruska državna agencija RIA. 

Portparol Kremlja Dmitrij Peskov je više puta izjavio da ruska vojska ne napada stambene zgrade i društvene ustanove.

Prema izjavi ruskog ministra Belousova od 29. avgusta, ruske snage su oštetile 62% ključnih preduzeća ukrajinske vojne industrije.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: