Svet 4

15.09.2025.

14:59

Ubica Čarlija Kirka je pre atentata ostavio poruku; Evo šta piše u njoj...

Tajler Robinson, mladić koji je osumnjičen za ubistvo američkog političara Čarlija Kirka, prema rečima direktora FBI-ja, ostavio je poruku pre nego što je počinio atentat.

Izvor: Daily mail

Ubica Čarlija Kirka je pre atentata ostavio poruku; Evo šta piše u njoj...
Tanjug/AP Photo/David Becker

Podeli:

Direktor Federalnog istražnog biroa Keš Patel izjavio je za Fox news da je Robinson napisao da će "eliminisati" Kirka.

"Imam priliku da eliminišem Čarlija Kirka i iskoristiću je", navodi se u poruci, tvrdi Patel.

Prema njegovim rečima, poruka je napisana pre pucnjave, a bila je u kući osumnjičenog. Patel je objasnio da je poruka bila uništena, ali da su je forenzičari pronašli.

"Potvrdili smo šta je u njoj pisalo zbog našeg agresivnog stava tokom intervjua u FBI-ju", dodao je Patel.

Podsetimo, Robinson (22) je u uhapšen u petak zbog sumnje da je ubio Kirka na Univerzitetu "Juta Vali".

Istražitelji još uvek prikupljaju sve informacije o osumnjičenom i za sada praqvi motiv ovog ustva koje je šokiralo svet nisu otkriveni.

Međutim, guverner Jute Spenser Koks je napomenuo da Robinson, koji ne sarađuje sa organima reda, nije voleo Kirka i da je možda bio "radikalizovan" na mreži.

Koks je potvrdio da su istražitelji utvrdili da se Robinson aktivno šalio sa poznanicima na platformi za razmenu poruka "Diskord" nakon što su primetili da liči na Kirkovog strelca.

Podeli:

4 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

1 d

Podeli: