Svet 1

16.08.2025.

9:31

Sve se menja? Tramp je odbio

Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev ocenio je da je samit između Vladimira Putina i Donalda Trampa na Aljasci, pokazao mogućnost nastavka dijaloga između Moskve i Vašingtona bez preduslova i bez daljeg zaoštravanja odnosa.

Izvor: Tanjug

Sve se menja? Tramp je odbio
ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP / Profimedia

Podeli:

U poruci objavljenoj na Telegramu, Medvedev je naveo da je Tramp tokom skoro tročasovnih razgovora odbio da poveća pritisak na Rusiju zbog sukoba u Ukrajini, "barem za sada", preneo je TASS. 

"Vraćen je punopravni mehanizam za sastanke između Rusije i Sjedinjenih Država na najvišem nivou. Mirno, bez ultimatuma i pretnji", naveo je Medvedev.

Prema njegovim rečima, ruski predsednik je tokom sastanka lično i detaljno izložio američkom lideru uslove Moskve za okončanje sukoba. 

Takođe je naglasio da je samit potvrdio mogućnost vođenja pregovora bez prethodnih zahteva, čak i uz nastavak "Specijalne vojne operacije (SVO)".

"Obe strane su direktno prebacile odgovornost na Ukrajinu i Evropu za dalji napredak u mirovnim pregovorima", poručio je Medvedev.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zatvaraju na stotine kafića

Starbaks, nekada sveprisutan na ulicama Njujorka, Los Anđelesa i drugih američkih metropola, godinama je gradio imidž kafića "na svakom ćošku".

12:36

30.12.2025.

1 d

Svet

Tramp: Uništeni su

Američki predsednik Donald Tramp je saopštio da su SAD prošle nedelje uništile "veliki objekat" u Venecueli, kao deo kampanje pritiska na Karakas, ali nije pružio dodatne detalje o navodnoj akciji američke vojske.

18:56

29.12.2025.

2 d

Podeli: