Svet 0

02.08.2025.

8:28

Tlo se ne smiruje: Još 22 potresa

Stanovnici Petropavlovska-Kamčatskog mogli su da osete 22 seizmička događaja u roku od 24 časa, saopštila je Pres služba kamčatskog ogranka Federalnog istraživačkog centra geoloških zavoda Ruske akademije nauka.

Izvor: Tanjug

Tlo se ne smiruje: Još 22 potresa
Shutterstock/menur

Podeli:

Od devet časova ujutru 1. avgusta po lokalnom vremenu do 9 časova 2. avgusta po lokalnom vremenu u Petropavlovsku-Kamčatskom dogodila su se 22 jača zemljotresa, navodi se u izveštaju, prenela je agencija TASS.

Najjači potres zabeležen je nešto pre tri sata: 6,2 stepena, a ukupno je tokom ovog perioda registrovano više od 130 zemljotresa.

Razorni zemljotres jačine 8,8 stepenih Rihtereove skale pogodio je Kamčatku 30. jula, nakon čega je došlo do serije naknadnih potresa. To je bio najjači zemljotres na tom području još od 1952. godine.

Prema podacima Kamčatskog ogranka Geofizičke službe Ruske akademije nauka, u prvih 12 sati nakon glavnog potresa registrovana su 134 naknadna podzemna udara, od kojih su neki dostigli magnitudu od 6,3 stepena.

Podeli:

Učitavanje...

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Gotovo je; Iran doneo odluku – prekidaju

Iran je prekinuo direktnu komunikaciju sa SAD nakon što je Donald Tramp u utorak ujutru zapretio da će uništiti njegovu "čitavu civilizaciju", saopštili su zvaničnici sa Bliskog istoka.

16:59

7.4.2026.

18 h

Podeli: