Svet 0

24.07.2025.

14:41

Oglasio se Kremlj: Sastanak Putina i Zelenskog – može, evo kad

Pres-sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov, govoreći o mogućnosti sastanka ruskog predsednika Vladimira Putina i predsednika Ukrajine Vladimira Zelenskog, rekao je da prvo mora da bude obavljen sav posao.

Izvor: Tanjug

Oglasio se Kremlj: Sastanak Putina i Zelenskog – može, evo kad
Shutterstock/SSV.Photo

Podeli:

"Prvo, još treba da obavimo ceo obim posla, a zatim damo rukovodiocima priliku da zabeleže postignuta dostignuća", rekao je Peskov novinarima, komentarišući mogućnost sastanka dva lidera, objavile su RIA novosti.

Peskov je komentarisao sastanak Putina i Zelenskog danas, nakon završene treće runde pregovora Rusije i Ukrajine u Istanbulu.

U Istanbulu je posle samo 40 minuta okončana treća runda mirovnih pregovora Rusije i Ukrajine i dve delegacije su se dogovorile da ubuduće ne razmenjuju samo vojno osoblje, već i civile, preneo je Tass. 

Odluka o četvrtoj rundi biće doneta kada budu realizovani sporazumi sa jučerašnjeg sastanka.

Šef ruske delegacije u pregovorima sa Ukrajinom Vladimir Medinski rekao je posle sastanka da su realizovani svi humanitarni dogovori postignuti tokom druge runde pregovora.

On je dodao da susret Putina i Zelenskog, na čemu insistira Ukrajina, mora da bude pripremljen na odgovarajući način.

"Susretom lidera Rusije i Ukrajine treba da bude stavljena tačka", rekao je Medinski i istakao da je pre toga potrebno razraditi sve uslove sporazuma.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: