Svet 0

17.07.2025.

12:57

Najmanje 69 osoba stradalo u požaru u tržnom centru; Veliki broj je ispod ruševina FOTO/VIDEO

Najmanje 69 osoba je poginulo, a još 11 se vodi kao nestalo u požaru koji je jutros izbio u hipermarketu u gradu Kutu u istočnom Iraku, saopštili su lokalni zdravstveni zvaničnici i policijski izvori.

Izvor: Tanjug

Najmanje 69 osoba stradalo u požaru u tržnom centru; Veliki broj je ispod ruševina FOTO/VIDEO
Tanjug/Pantelis Fykaris/Politischios.gr via AP

Podeli:

Požar je izbio u zgradi "Korniš hipermarketa", čija je fasada potpuno izgorela, pokazuju snimci sa mesta nesreće koje je objavio Rojters. 

Spasilačke ekipe i snage bezbednosti i dalje su prisutne na lokaciji, dok traje potraga za nestalima.

Zvaničnik grada El Kuta Ali el Majahi rekao je da se više tela i dalje nalazi pod ruševinama.

''Utvrdili smo identitete 59 tela, a jedno telo ima toliko opekotina da nije bilo moguće utvrditi identitet. Još ima mnogo tela ispod ruševina'', rekao je gradski zvaničnik Ali Al Majahi.

Verifikovani video-zapisi prikazuju vatrogasce kako tokom noći gase vatru i spasioce koji pomažu ljudima da se evakuišu sa krova. 

Još nije poznato šta je izazvalo požar, a guverner provincije Vasit, u kojoj se nalazi grad Kut, istakao je da će prvi rezultati istrage biti poznati u narednih 48 sati.

On je dodao da su podnete tužbe protiv vlasnika zgrade i uprave tržnog centra.

Nedostatak bezbednosnih standarda u Iraku često doprinosi velikom broju žrtava u ovakvim incidentima. 

Požar je zahvatio petospratnicu u kojoj se nalazi tržni centar, a video-snimci na društvenim mrežama prikazuju vatrogasce koji pokušavaju da obuzdaju plamen.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: