Svet 1

16.06.2025.

12:35

"Rusija spremna da pomogne u rešavanju sukoba između Izraela i Irana"

Rusija je i dalje spremna, ako bude potrebno, da bude posrednik u rešavanju iransko-izraelskog sukoba, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Izvor: Tanjug

"Rusija spremna da pomogne u rešavanju sukoba između Izraela i Irana"
Sergey Bobylev / Sputnik / Profimedia

Podeli:

Peskov je podsetio na konferenciji za novinare da je ruski predsednik Vladimir Putin prethodnih dana razgovarao sa izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom, iranskim predsednikom Masudom Pezeškijanom i američkim predsednikom Donaldom Trampom, preneo je Tass.

"Rusija je i dalje spremna da pruži svoje posredničke usluge ako je potrebno, uključujući predloge koje je predsednik (Vladimir) Putin prethodno izneo u razgovoru sa Trampom. U tom pogledu, spremnost i želja Rusije ostaju. I ako je potrebno, sve ovo može biti sprovedeno u delo", naveo je Peskov.

On je međunarodnu reakciju na izraelske napade na Iran, koja je podeljena u dva tabora, nazvao "dobrom lekcijom za sve".

Peskov je ocenio da se iransko društvo značajno konsolidovalo nakon početka izraelskih napada.

Rekao je da su pojedini državljani Rusije evakuisani sa iranske teritorije preko Azerbejdžana.

Kada je reč o odnosima Rusije i Ukrajine, Peskov je rekao da još nije određen tačan datum za nastavak direktnih rusko-ukrajinskih pregovora.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

21 h

Podeli: