02.06.2025.
9:32
Stigla Putinova osveta za pretrpljenu sramotu i brutalna je; "Tornado S" se sručio na Ukrajinu VIDEO
Obistinjuje se upozorenje ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog, koji je u nedelju izjavio da strahuje da će Rusija izvesti novi masovni raketni udar kao odgovor na uspešnu ukrajinsku operaciju protiv ruskih vojnih aviona.
Ta vest je, podsetimo, okupirala sve naslovne strane svetskih medija.
"Još pre početka te operacije, naše su obaveštajne službe imale informacije o pripremama za novi veliki ruski napad", poručio je Zelenski u večernjem obraćanju putem društvene mreže X.
"Izuzetno je važno da naši građani ne ignorišu vazdušne uzbune. Prošle noći u vazduhu je bilo gotovo 500 ruskih dronova, uključujući udarne dronove. Svake sedmice povećavaju broj jedinica po napadu. Ovog su puta takođe pripremili krstareće rakete 'Kalibar', s pomorskih platformi", dodao je Zelenski.
Ruske snage izvele su sinoč žestok napad na grad Harkov, koristeći dronove i balističke projektile, pri čemu je povređeno najmanje šest osoba, uključujući i jedno dete, izvestile su lokalne vlasti u ranim jutarnjim satima.
Prema rečima gradonačelnika Harkova Ihora Terekova, meta napada bio je okrug Kolodnohirskji, gde je među povređenima navodno i sedmogodišnji dečak, javlja Kijev independent.
Dva balistička projektila pogodila su i kijevski okrug. Jedan je eksplodirao na saobraćajnici, dok je drugi eksplodirao u blizini stambenih zgrada, razbivši prozore i oštetivši fasade.
Tačan broj povređenih i razmere materijalne štete još se utvrđuju.
Ovi napadi dolaze uoči današnjih pregovora ruske i ukrajinske delegacije u Istanbulu, ali od kojih se gotovo ništa ne očekuje.
Proruski analitičar Sergej Markov sugerisao je da bi neuspeh potencijalnih pregovora kao i moguće kazne mogli da podstaknu Rusiju da pokrene veliku letnju ofanzivu.
- Napad balističkim raketama: Poremećena rotacija vojske FOTO
- Rusi nagomilali najjače snage; 50.000 ih je već na granici
"Možemo da pretpostavimo da je za vreme trajanja mirovnih pregovora kojima posreduje Trampov tim Rusija preuzela obavezu da ne pokreće veliku ofanzivu. Ako ta obaveza nestane, počinje ofanziva. Ovo će verovatno biti slučaj u bliskoj budućnosti", naveo je on na "Telegramu".
Rusi gađali višecevnim raketnim sistemom "Tornado"?
Rusko ministarstvo odbrane je na društvenoj mreži X objavilo video snimak višecevnog raketnog bacača "Tornada S".
Kako je navedeno "Tornado S" se nalazi u grupi "Zapad" ruskih oružanih snaga, koja je zadužena za napade na ukrajinske oružane snage, njihovo oružje i municiju u regionu Harkov.
Komentari 43
Pogledaj komentare Pošalji komentar