Svet 0

29.05.2025.

14:22

"Rusi, čega se plašite? Pošaljite odmah"

Portparol ukrajinskog ministarstva spoljnih poslova Heorhij Tihi danas je optužio Rusiju da ne želi da podeli svoj memorandum pre sastanka sa Ukrajinom zato što sadrži ''nerealne'' zaheve.

Izvor: Tanjug

"Rusi, čega se plašite? Pošaljite odmah"
Tanjug/Oleg Petrasiuk/Ukraine's 24th Mechanized Brigade via AP

Podeli:

''Strah Rusa od slanja svog 'memoranduma' Ukrajini sugeriše da je on verovatno ispunjen nerealnim ultimatumima i da se plaše da će otkriti da odugovlače mirovni proces", rekao je Tihi u objavi na Iksu.

Ranije danas, potparol Kremlja Dmitrij Peskov ocenio da je zahtev Ukrajine da Rusija odmah preda svoj nacrt memoranduma o rešavanju sukoba ''nekonstruktivan''.

''Rusija je zapravo predložila da se sastanemo u Istanbulu u ponedeljak i počnemo da razgovaramo o ovim projektima. Stoga, zahtevanje trenutne akcije nije konstruktivno", rekao je portparol Kremlja.

Prema njegovim rečima, Moskva još nije dobila odgovor iz Kijeva na predlog da se sastanak održi u Istanbulu 2. juna, prenosi RIA Novosti.

Ministar spoljnih poslova Ukrajine Andrij Sibiha rekao je da bi Rusija trebalo odmah da preda Ukrajini svoj "memorandum" sa predlozima za prekid vatre, umesto da čeka do ponedeljka.

"Zašto čekati do ponedeljka? Ako su Rusi konačno sastavili svoj 'memorandum' - posle deset dana razmatranja i napada - on može odmah da nam bude predat", naveo je on.

 

 

 

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

1 d

Najnovija prognoza za Srbiju

Biće snega – negde i do 40 centimetara; Čeka nas veoma hladan januar

Snega će ipak biti u Srbiji oko novogodišnjih praznika, pokazuje najnovija vremenska prognoza, a januar će imati dosta hladnih dana sa temparturama ispod proseka. Već ove nedelje očekuje se da u Negotinskoj krajini napada čak 40 centimetara snega.

9:50

22.12.2025.

1 d

Podeli: