Svet 0

19.05.2025.

8:07

Teška saobraćajka: Čeoni sudar kamiona i minibusa; Ima mrtvih i povređenih

U saobraćajnoj nesreći u kojoj su učestvovali minibus i kamion u Justinskom okrugu Kalmikije, poginulo je sedam osoba, a 11 je povređeno, saopštila je danas Glavna uprava ruskog Ministarstva za vanredne situacije.

Izvor: Tanjug

Teška saobraćajka: Čeoni sudar kamiona i minibusa; Ima mrtvih i povređenih
Shutterstock/FotoDax

Podeli:

"U 2.30 u Justinskom okrugu, na 1.211 kilometru federalnog autoputa R-22 'Kaspijski' Moskva - Tambov - Volgograd - Astrahan, došlo je do čeonog sudara između Folksvagenovog minibusa i kamiona, sedam osoba je poginulo", navodi se u izveštaju istražnog komiteta koji je prenela Ria novosti.

Kako je saopšteno, među žrtvama i povređenima nema dece, a 12 osoba sa različitim povredama je prevezeno u medicinsku ustanovu.

Saopšteno je da će tokom istrage biće proučena tehnička dokumentacija za vozilo, a biće naložen i niz forenzičkih ispitivanja, uključujući i lekarski pregled vozača autobusa.

0 Komentari

Možda vas zanima

"Brza mobilizacija"

Spremaju se: Još 500.000 vojnika

Ministar odbrane Poljske i potpredsednik vlade Vladislav Kosinjak-Kamiš najavio je danas planove za formiranje rezevnog sastava, uključujući tzv. rezerviste visoke spremnosti.

17:19

9.2.2026.

19 h

Društvo

Vraća se sneg u Srbiju

Republički hidrometeorološki zavod Srbije (RHMZ) najavljuje pojavu snega u ponedeljak 9. februara, prvo u Timočkoj i Negotinskoj Krajini, a potom u utorak 10. februara i u ostatku zemlje.

16:36

8.2.2026.

1 d

Podeli: