17.05.2025.
21:47
Sprema se sastanak Putina i Trampa
Američki državni sekretar Marko Rubio rekao je da predsednik SAD Donald Tramp želi da se što pre sastane sa ruskim liderom Vladimirom Putinom i da se trenutno odlučuje o mogućoj lokaciji i datumu.

"Predsednik želi da to uradi. Želi da to uradi što je pre moguće. Mislim da je i ruska strana izrazila spremnost da to uradi. A sada je samo pitanje okupljanja svih, shvatanja gde i kada će se ovaj sastanak održati i o čemu će biti reč", rekao je Rubio za CBS, odgovarajući na pitanje o mogućem sastanku između Trampa i Putina .
Tramp je ranije rekao da planira da u ponedeljak obavi telefonski razgovor sa ruskim predsednikom.
Ranije je pres-sekretar ruskog predsednika Dmitrij Peskov rekao novinarima da je sastanak predsednika Rusije i Sjedinjenih Država neophodan, potreban je ozbiljan razgovor o međunarodnim pitanjima, uključujući i ukrajinsku krizu.
On je napomenuo da sastanak mora biti dobro pripremljen i produktivan, a tome uvek prethode stručni pregovori, konsultacije i "duga, intenzivna priprema".
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar